Jak podaje portal "Interia", media na całym świecie pokazują najnowsze oświadczenie prezydenta Ukrainy. Wołodymyr Zełenski zaapelował w nim zarówno do swoich obywateli, krajów Zachodu oraz samego Władimira Putina.

Ważny apele ukraińskiego prezydenta

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie przestaje apelować do krajów świata Zachodniego, o stanowczą reakcję w sprawie agresji Rosji na Ukrainę. Prosił, aby nie zostawić Ukraińców samych w tej trudnej sytuacji. Apeluje do zwykłych Europejczyków, aby wywierali presje na rządy swoich krajów, by te udzilały pomocy Ukrainie, zarówno finansowej, jak i wojskowej.

Zełenski przypomina, że Ukraińcy walczą nie tylko za siebie. " Kiedy rakiety zabijają naszych ludzi, jest to śmierć wszystkich Europejczyków" - powiedział w swoim wystąpieniu prezydent Ukrainy.

Zełenski wskazał, że świat nie wykorzystał jeszcze całego arsenału sankcji wobec Rosji. Rozpaczliwie prosił, aby kraje wywierały jeszcze silniejszą presję na Rosję i jej przywódcę.

W ostatnim nagraniu zwrócił się również bezpośrednio w języku rosyjskim do Władimira Putina. Zełenski proponuje rozmowy, które powstrzymają śmierć kolejnych niewinnych osób.

Tragiczne skutki

Rosyjska agresja na Ukrainę wymierzona jest nie tylko w obiekty i infrastrukturę wojskową, ale także w obiekty cywilne, między innymi bloki mieszkalne. Giną nie tylko żołnierze, ale także cywile.

Po ogłoszeniu wczorajszych sankcji na Ukrainę można było obserwować spadek wartości rubla oraz spadek notowań na rosyjskiej giełdzie. Dziś indeks moskiewskiej giełdy rośnie o 20 procent. Eksperci jasno wskazują, że to mówi samo za siebie, co do zakresu sankcji i ich skali.

Myślicie, że Władimir Putin odpowie na apel Zełenskiego? Czy odpowiedzą na niego kraje Zachodu?

To też może cię zainteresować: Rosyjskie siły przejmują elektrownię atomową w Czarnobylu. Czy ponura historia może się powtórzyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przyjaciółka Dagmary Kaźmierskiej przeszła spektakularną metamorfozę. Edzia nie przypomina samej siebie

O tym się mówi: Słowa Edyty Górniak wywołały w sieci burzę. Z jakim apelem do Polaków zwróciła się piosenkarka