Jak przypomina portal "Super Express", w niedzielę 20 stycznia, media obiegła informacja, że królowa Elżbieta II uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Najprawdopodobniej źródłem zakażenia królowej był jej syn, książę Karol, z którym spotkała się przed tym, jak jego test dał wynik pozytywny. Jaki jest stan królowej?

Niepokojące wieści z brytyjskiego dworu

Wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej drżą z niepokoju o królową Elżbietę II, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Niestety zakażenie u monarchinii nie przebiega w sposób bezobjawowy, choć jak uspokaja pałac, przebiega ono u niej łagodnie. U królowej mają występować objawy przypominające katar.

Łagodne przechodzenie Covid-19 nie wymagało od królowej Elżbiety II całkowitej rezygnacji z wypełniania obowiązków. Na łagodny przebieg zakażenia może mieć wpływ fakt, że królowa przyjęła trzy dawki szczepionki przeciw Covid-19, a to znacząco zmniejsza ryzyko ciężkiego zachorowania.

Zakażenie u królowej Elżbiety II nastąpiło najprawdopodniej w skutek kontaktu z synem, księciem Karolem, u którego potwierdzono zakażenie w ubiegłym tygodniu, zaledwie dwa dni po tym, jak widział się z matką. Zakażeniu uległa również żona księcia Karola, księżna Camilla. Oboje poddali się izolacji. Podobnie, jak teraz królowa Elżbieta II.

Przez cały czas królowa Elżbieta II pozostaje pod baczną obserwacją lekarzy, który będą w stanie zareagować, gdyby stan monarchinii pogorszył się. Wszyscy jednak mają nadzieję na to, że do najczarniejszego scenariusza nie dojdzie.

Zaskoczyła was wiadomość z brytyjskiego dworu?

To też może cię zainteresować: Nowe ponure fakty w sprawie zaginięcia Aleksandry i Oliwii z Częstochowy ujrzały światło dzienne. W pokoju Oliwii znaleziono ukrytą kamerę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kate Middleton spotkała się z byłą ukochaną księcia Harry’ego. O czym mogła rozmawiać z Chelsea Davy

O tym się mówi: Alicja Majewska w poruszających słowach pożegnała Witolda Paszta. "Był zawsze pełen sympatii i dobrych uczuć"