Jak podaje portal "O2", liczba włamań do domów i mieszkań systematycznie rośnie. Często nie jest to dzieło jednego złodzieja, ale całej ich grupy. Policja wskazuje na co warto zwrócić uwagę i co powinno wzbudzić naszą wzmożoną czujność.

Tak złodzieje oznaczają nasze mieszkania

Nie ulega wątpliwości, że złodzieje wykazują się coraz większą pomysłowością i sprytem. Wiele słyszy się o oszustwach, do których wykorzystywane są zarówno fałszywe SMS-y czy maile, jak i połączenia telefoniczne. Nadal jednak musimy obawiać się "tradycyjnych" kradzieży, w formie włamań do naszego domu.

Oznaczenie domu przez złodziei/YouTube @Jasna Strona
Oznaczenie domu przez złodziei/YouTube @Jasna Strona
Oznaczenie domu przez złodziei/YouTube @Jasna Strona

Wielu złodziei dokładnie obserwuje domy i mieszkania, które mają paść ich łupem, a potem je oznaczają. Nie jest to tylko domena Polski, tak dzieje się także w innych krajach (jak np. w Wielkiej Brytanii). Warto więc zwrócić uwagę na otoczenie i sprawdzić czy nasze domowstwo nie zostało oznaczone przez złodziei.

Oznaczenie domu przez złodziei/YouTube @Jasna Strona
Oznaczenie domu przez złodziei/YouTube @Jasna Strona
Oznaczenie domu przez złodziei/YouTube @Jasna Strona

Aby zasygnalizować, czy mieszkanie jest warte obserwowania czy nie, przestępcy używają prostego systemu znaków. Znak krzyża pojawia się przy tych lokalach, do których planowane jest włamanie. Jeśli pojawia się tam symbol diamentu jest to znak, że w domu nikt nie mieszka, dzięki czemu jest łatwym łupem.

Mieszkania, w których złodzieje mogą znaleźć pieniądze oznaczane są za pomocą kamienia lub pięciu kółek. Trójkątem oszuści oznaczają domy, w których mieszka samotna kobieta, a zygzakiem te mieszkania, w których jest pies.

Na to też warto zwrócić uwagę

Złodzieje bardzo często sięgają po prosty patent na sprawdzenie, czy mieszkanie jest zamieszkane, czy nie. Zaklejają taśmą zamek. Jeśli przez dłuższy czas pozostaje ona nietknięta, mają pewność, że nikogo tam nie ma.

Jeśli zobaczymy na naszej wycieraczce monety, możemy być pewni, że to kolejny sposób na sprawdzenie przez złodziei, czy jesteśmy w domu, czy też nie - działa to podobnie jak ów zaklejony zamek.

Spotkaliście się z podobnymi znakami?

To też może cię zainteresować: Paweł Kukiz nie przebiera w słowach. "Ogromna część Polaków nie dojrzała do idei, którą niosę". Czy zdecyduje się porzucić politykę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Irena Kamińska-Radomska szczerze powiedziała, co myśli na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama nie będzie z tych słów zadowolona

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki ogłosił alert pierwszego stopnia. Zaczął obowiązywać o północy. Z jakiego powodu został wprowadzony