Katarzyna Figura przeszła w przeszłości piekło z rąk ówczesnego męża. Była bita, poniżana, upokarzana i przetrzymywana w domu wbrew własnej woli. Po latach postanowiła przeprowadzić z córkami rozmowę, aby wiedziały jak się obronić przed przemocą domową i w asertywny sposób potrafić odmówić...

Katarzyna Figura postanowiła przeprowadzić z dziećmi bardzo trudną rozmowę

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt ma wiele przejawów, w tym formy, które mogą być bardziej powszechne w określonych miejscach, krajach i regionach.

Spośród wielu form nadużyć przemoc fizyczna jest często postrzegana jako równoznaczna z przemocą domową – jej charakterystyczne oznaki stanowią łatwe oznaki złego traktowania. Jednakże, chociaż inne formy nadużyć mogą nie powodować uszkodzeń ciała, nie sprawia to, że ich wpływ jest mniej szkodliwy.

Przemoc emocjonalna jest nieco trudniejsza do oszacowania ze względu na jej niefizyczne cechy. Można go jednak rozpoznać po słowach i czynach, których dana osoba używa, aby zbesztać, zawstydzić lub w inny sposób zburzyć poczucie własnej wartości innej osoby.

To nadużycie dotyczy w szczególności emocjonalnego i psychicznego samopoczucia danej osoby. Może przybierać różne formy: sprawca może zniekształcać rzeczywistość swoimi wypowiedziami lub działaniami, aby zmylić swoją ofiarę. Nazywa się to gaslightingiem.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @psicrimi_dlam

O tym się mówi: Edyt Herbuś odpowiada internautom na przykre zarzuty. Wielu poszło w pięty

Nie przegap tego: Europosłanka Jadwiga Wiśniewska skomentowała zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Padły zaskakujące słowa

Zerknij tutaj: Europosłanka Jadwiga Wiśniewska skomentowała zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Padły zaskakujące słowa