Od 1 stycznia wszedł w życie Polski Ład, który ma pomóc Polakom. Niestety na początku reforma podatkowa nieźle namieszała, a teraz rządzący muszą naprawić swoje błędy.

Po wejściu Polskie Ładu wynagrodzenia wielu Polaków zostały nieprawidłowo zaniżone. W poszkodowanej grupie byli nauczyciele i służby mundurowe.

nauczyciel / YouTube: naTemat.pl
nauczyciel / YouTube: naTemat.pl

Jedną z idei Polskiego Ładu są „wyższe wynagrodzenia dzięki obniżonym podatkom”. Wielu Polaków było więc zaskoczonych, gdy ich wypłaty okazały się być niższe.

Nauczyciele mają powody do złości

Okazuje się jednak, że nauczyciele, którzy dostają wypłaty "z góry", ponownie przeżyli spore rozczarowanie. Wielu z nich ponownie otrzymała niższe pensje i brak wyrównania.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz, pokazał w rozmowie z Super Expressem tzw. paski wynagrodzeń nauczyciela. Okazuje się, że u niektórych nauczycieli wzrosła składka zdrowotna. Obecnie wynosi ona 9 proc.

Ci, którzy pracują np. w trzech zakładach pracy, mają potrąconą składkę zdrowotną w wysokości 9 proc.

- powiedział Sławomir Broniarz.

Minister Edukacji Przemysław Czarnek odniósł się do słów nauczycieli. Polityk zapewnił, że wciąż trwa naprawa Polskiego Ładu i już niebawem nie będzie dochodziło do podobnych przypadków.

Czarnek, screen YT
Czarnek, screen YT
Czarnek, screen YT Czarnek, screen YT

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN