Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. W efekcie zmieniła się codzienność, do której byliśmy przyzwyczajeni. Jedną ze zmian było wprowadzenie zdalnej pracy – o ile to możliwe – a także nauki.

Nowy wariant może doprowadzić do braku pracowników

Okazuje się, że wcześniejsze odmiany koronawirusa nie były tak zaraźliwe jak wariant Omikron. Jak przewidują eksperci od rynku pracy, niebawem nawet 2 milionów pracowników nie będzie mogło przyjść do pracy ze względu na izolację lub kwarantannę.

Niestety praca zdalna nie jest możliwa w wielu firmach, dlatego wariant Omikron może nieźle namieszać i wprowadzić organizacyjny bałagan.

Co powinni zrobić pracodawcy?

Jeśli praca zdalna nie jest możliwa, pracodawcy powinni wprowadzić nakaz zakrywania ust i nosa, dystans społeczny oraz dezynfekcję. Tylko w ten sposób możliwe będzie ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby.

Piąta fala pandemii zbliża się wielkimi krokami, a większość firm już teraz powinno mieć przygotowany plan kryzysowy. Koronawirus niezwykle namieszał i niestety wciąż nie chce odpuścić. Eksperci zapowiadają, że już w lutym liczna osób zakażonych drastycznie wzrośnie.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN