Od 1 stycznia wszedł w życie Polski Ład, który ma pomóc Polakom. Wielu przedsiębiorców nie wie jednak z jakich ulg podatkowych mogą skorzystać oraz jaką stawkę ryczałtu powinni zastosować.

Co Nowy Ład przyniósł dla przedsiębiorców?

Jak podpowiadają eksperci serwisu inFakt, przedsiębiorcy powinni najlepiej skorzystać z indywidualnej interpretacji podatkowej. Dzięki temu w razie kontroli będą mieli dowód na to, że postępują zgodnie z prawem.

Przedsiębiorcy powinni określić stawki VAT lub ryczałtu,dlatego jak najszybciej powinni złożyć odpowiednie wnioski, które mogą pomóc. Co należy zrobić?

Podstawowymi wnioskami, które powinien złożyć przedsiębiorca są: wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej oraz wniosek o wydanie wiążącej informacji stawkowej.

Warto znać te ryczałty i ulgi podatkowe

Wnioski te przedsiębiorca powinien skierować do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Wystarczy pisemnie wypełnić wydrukowany formularz i wysłać go na adres KIS.

Możliwe jest również wysłanie wniosku elektronicznie. W tym wypadku należy zalogować się na portal ePUAP i Profil Zaufany. Na odpowiedź i interpretację KIS przedsiębiorca może czekać do 3 miesięcy.

Przedsiębiorca powinien we wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej zapytać o to, jakie przepisy podatkowe będą zastosowane w jego przypadku. Ponadto powinien również przedstawić faktyczny stan swojej działalności.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN