Jak podaje portal "Super Express", na piątek prezydent Andrzej Duda zwołał zebranie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Swój udział w niej zapowiedzieli przedstawiciele kół i klubów poselskich. Przy jednym stole spotkają się rządzący i przedstawiciele opozycji. Ci ostatni mają nadzieję, że obóz władzy nie tylko przedstawi im jak wygląda sytuacja na Ukrainie, ale da szansę przedstawienia swoich pomysłów w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa Polakom. Jeśli na spotkaniu pojawi się lider PO, może dojść do dawno nie widzianego wydarzenia - jego spotkania z Jarosławem Kaczyńskim.

Spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

W poniedziałek 24 stycznia prezydent Andrzej Duda zapowiedział zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Ma się ono odbyć już w najbliższy piątek (28 stycznia). Decyzja prezydenta zapadła tuż po rozmowie z Joe Bidenem i przywódcami Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej oraz szefem NATO, w trakcie której poruszano możliwość zbrojnego konfliktu na Ukrainie i wschodniej flanki NATO.

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński/YouTube @Rzeczpospolita
Donald Tusk i Jarosław Kaczyński/YouTube @Rzeczpospolita
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk/YouTube @Rzeczpospolita

Prezydent Duda zdecydował się zwołać spotkanie z opozycją, aby przekazać jej obraz sytuacji, który zarysował się w trakcie licznych spotkań i rozmów, także z prezydentem Ukrainy. Polska Agencja Prasowa postanowiła dowiedzieć się, czy liderowie kół i klubów parlamentarnych pojawiają się na zwołanym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel zapowiedział, że PiS weźmie udział w spotkaniu. Polityk dodał, że decyzja prezydenta Dudy jest dowodem na to, że głowie państwa zależy na zapewnieniu naszemu kraju bezpieczeństwa i kwestie te są dla niego niezwykle ważne.

Borys Budka poinformował, że jeszcze nie wpłynęło oficjalne zaproszenie od Prezydenta, a od niego zależy, kto będzie brał udział w posiedzeniu RBN. Stwierdził, że nim zapadnie decyzja o tym, kto z ramienia PO pojawi się na spotkaniu, niezbędne jest doprecyzowanie, czy zaproszony jest przedstawiciel partii, czy też klubu. Nie wiadomo więc, czy przy stole pojawi się Donald Tusk.

Swój udział zapowiedzieli politycy Lewicy, PSL-u. Ostatecznej decyzji nie podjęła jeszcze Konfederacji.

Myślicie, że dojdzie do spotkania Tusk-Kaczyński-Duda?

To też może cię zainteresować: Limuzyna z ministrem Przemysławem Czarnkiem gnała ulicami. Kierowca miał pędzić 180 kilometrów na godzinę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jane Seymour niedługo skończy 71. lat. Jak teraz wygląda i jaka jest tajemnica młodości serialowej dr. Queen

O tym się mówi: Miejsce ostatniego spoczynku Żory Korolyova. Jak teraz wygląda