Zima jest niezwykle niebezpiecznym okresem zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. W ostatnim czasie przekonała się o tym sarna. Zwierzę spacerowało po zalewie skutym lodem. Niestety lód nie wytrzymał jej ciężaru i sarenka wpadła do lodowatej wody.

Mała sarna wpadła do lodowatej wody

Na miejsce zdarzenia zostali wezwani strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Mężczyźni pomogli sarnie, która była uwięziona aż 10 metrów od brzegu.

Strażacy, przy użyciu sani lodowych ewakuowali sarenkę na brzeg i zabezpieczyli przed utratą ciepła

- możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Ponadto na miejsce zdarzenia wezwano weterynarza, który dokładnie zbadał zwierzę. Sarna miała dużo szczęścia i mogła powrócić do lasu.

Na ratunek ruszyli jej strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

Pamiętajmy jednak, że mogło się to skończyć tragicznie. Wejście na zamarznięty zbiornik wodny bez wiedzy w tym zakresie i odpowiedniego sprzętu jest niezwykle ryzykowne.

W ciągu dnia lód ulega nieustannym zmianom i nie ma on takiej samej grubości na całym zbiorniku. W przypadku pęknięcia lodu należy przede wszystkim zachować spokój, wzywać pomoc, położyć się na płasko w wodzie i z szeroko rozwartymi rękami próbować wejść na lód i zmierzać w kierunku brzegu.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN