Smutna wiadomość płynie ze świata muzyki. Odszedł wokalista z legendarnego zespołu VOX, 73-letni Andrzej Kozioł.

Zespół VOX pogrążony w smutku

Przykrą informację na temat odejścia legendy polskiej sceny muzycznej przekazał manager Bogdan Zep. Jak podaje "Pomponik", gwiazda zespołu zmagała się z ciężką chorobą. Nie ulega wątpliwości, że zespół Vox rozpocząwszy karierę w 1977 roku, zapoczątkował nową erę przekazu na scenie muzycznej.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez VOX (@grupavox)

Do zespołu należeli Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski, Witold Paszt, Jerzy Słota. Po dwóch latach od stworzenia zespołu panowie dali się zapamiętać i zapoczątkowali nową erę zespołu utworem "Dwa życia, dwa nieba". Pierwsza nagroda Dnia Płytowego i Nagroda Publiczności powędrowała do zespołu w 1980 roku na Festiwalu Interwizji w Sopocie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez PUDELEK 🐩 (@pudelek_pl)

Kwartet dał występ także za granicą, na przykład w Szwecji, Czechosłowacji, w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Australii, Czy w Kanadzie. Jednymi z najbardziej znanych hitów zespołu Vox są "Rycz mała, rycz", "Bananowy song", "Szczęśliwej drogi, już czas". Wokalista Andrzej Kozioł był członkiem zespołu do 1996 roku, a po zakończeniu kariery w grupie, ostatecznie zawiesił działalność muzyczną.

O tym się mówi: Pieniądze popłyną szerokim strumieniem w 2022 roku. Dotyczy to kilku znaków zodiaku

Zerknij tutaj: Jarosław Bieniuk ma powody do dumy. Sportowiec pokazał swojego najstarszego syna. Jest bardzo podobny do Ani Przybylskiej