Ogrom wskazówek pokazuje na to, iż w tym roku o pomocniczym świadczeniu należy zapomnieć. - O ile mi wiadomo, to 14. emerytury nie będzie w tym roku- zakomunikował na antenie TVP Info minister finansów Tadeusz Kościński.

Resort finansów wzbudził ostatnio skrajne emocje

Szef resortu finansów podjął też temat pogłosek w sprawie pomniejszonych świadczeń emerytalnych za styczeń 2022. Jak zaznaczył, emeryci w Polsce dostaną za styczeń 2022 roku emeryturę w całej kwocie.

Czternasta emerytura trafiła do seniorów jednorazowo w zeszłym roku. Specjalne świadczenie przekazano na konta ok. 9,1 mln uprawnionych, 7,9 mln emerytów odebrało zapłatę w pełnej kwocie, to znaczy równowartościowe minimalnemu świadczeniu.

Ekstra dodatek pieniężny był dużym odciążeniem dla mnóstwa świadczeniobiorców, którzy z mozołem wiążą koniec z końcem. Wielu seniorów i seniorek zachodzi w głowę, czy czternastka zostanie wypłacona także w 2022 roku.

Z przykrością stwierdzam, że całokształt pokazuje na to, że w tym roku seniorzy nie otrzymają czternastych emerytur.

Głos w tej kwestii odjął na ekranie TVP Info minister finansów Tadeusz Kościński- Czternastej emerytury nie będzie w tym roku. Ja jestem od polityki fiskalnej, to nie w naszej kompetencji, żeby decydować. O ile mi wiadomo, to czternastki nie będzie w tym roku.

Kościński skomentował także sprawę trudność w trakcie wypłat styczniowych świadczeń emerytalnych. Jak zagwarantował, żadnego problemu z płynnością wypłacania nie przewiduje, nie ma także niebezpieczeństwa, aby świadczenia zostały obniżone.

Minister wytłumaczył także podłoże, które sprawiło, iż wypłata wynagrodzenia dla nauczycieli okazała się być poważną wpadką. Jak stwierdził, to nauczyciele są temu winni, gdyż albo podpisali oświadczenie o rezygnacji z przyjęcia ulgi dla klasy średniej, albo zapomnieli złożyć wniosek PIT-2.

O tym się mówi: Znaki zodiaku, którym najtrudniej jest zachować wierność. Czy znasz takie osoby

Zerknij: Robert Lewandowski pojawił się na Gali Mistrzów Sportu w nietypowym towarzystwie aż trzech kobiet. Kto stanął u boku wielkiego mistrza