Puchar Narodów Afryki to piłkarski turniej dla reprezentacji tego kontynentu o mistrzostwo Afryki. Organizowany jest on przez Federację Piłkarską Afryki od 1957 roku.

Rusza Puchar Narodów Afryki

Co ciekawe, na początku w Pucharze Narodów Afryki udział wzięły jedynie trzy reprezentacje: Egiptu, Sudanu i Etiopii. Teraz konieczne jest rozgrywanie eliminacji, a w finałowym turnieju udział bierze 16 zespołów.

W tym roku Puchar Narodów Afryki odbędzie się w Kamerunie. Kraj ten już pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Afryki.

Po raz ostatni Kamerun wygrał Puchar Narodów Afryki w 2017 roku. Turniej powinien odbyć się w 2021 roku, jednak podobnie jak Mistrzostwa Europy, został przełożony.

Kto jest faworytem wielkiego turnieju?

Wiele osób wierzy w zwycięstwo Kamerunu. Choć w klasyfikacji afrykańskich drużyn reprezentacja plasuje się dopiero na 7. miejscu, a w klasyfikacji FIFA na 50., fani uważają, że z racji grania u siebie Kamerun ma spore szanse na podium.

W eliminacjach do Pucharu Narodów Afrykańskich Kamerun zwyciężył w grupie F. W 6 meczach reprezentacja zdobyła aż 11 punktów wyprzedzając tym samym Wyspy Zielonego Przylądka, Rwandę i Mozambik.

W pierwszym spotkaniu gospodarze zmierzą się z reprezentacją Burkina Faso. Zdaniem bukmacherów szanse są dość wyrównane. A kto zwycięży waszym zdaniem?

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN