W mediach jednak pojawiła się informacja, że powstała długa lista osób zwolnionych z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Kto znalazł się na liście osób zwolnionych z opłaty abonamentu RTV?

Jak podaje "Gazeta Pomorska", stawki za abonament radiowo-telewizyjny będą niezmienione w 2022 roku w porównaniu z rokiem bieżącym. Opłacenie rachunku za używanie telewizora i radia jest w gruncie rzeczy obowiązkiem znacznej większości użytkowników tych odbiorników, gdy dojdzie do ich rejestracji. W 2022 roku jednak spora grupa ludzi ma być zwolniona z tych opłat.

Grupa szczęśliwców według medialnych doniesień ma liczyć niemal 3,7 milionów obywateli. Są nimi między innymi osoby bezrobotne, ponieważ nie jest możliwe jakiekolwiek ściągnięcie z nich opłaty. W dalszej kolejności mowa jest o osobach posiadających orzeczenie o pierwszej grupie inwalidzkiej, co może oznaczać także osoby starsze.

Z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego mają być także w 2022 roku zwolnieni inwalidzi wojenni i wojskowi. Ponadto abonamentu płacić nie będą musiały osoby całkowicie niezdolna do pracy, osoby po 75 roku życia, osoby ze stwierdzeniem całkowitej głuchoty, osoby niewidome, których ostrość widzenia nie przekracza 15%, seniorzy posiadający prawo do pobierania świadczenia emerytalnego będący w wieku minimum 60 lat, osoby korzystające na przykład z zasiłku i wielu innych.

Aby uzyskać zwolnienie z opłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego, należy udać się na Pocztę Polską w celu złożenia wymaganych w tym celu dokumentów świadczących o podstawach do zwolnienia z opłaty.

Czy kwalifikujecie się do zwolnienia z opłaty abonamentu RTV?

O tym się mówi: Niepokojące wieści krążą na temat serialowego Kacperka z rodzinki pl. Aktor zabrał głos w tej sprawie

Zerknij: Ponure doniesienia o przypuszczeniach Williama i Harry'ego w sprawie księżnej Diany. Czy bracia prowadzą tajne dochodzenie