Jak przypomina portal "Super Express", Jarosław Kaczyński uznawany jest za jednego z lepszych strategów na polskiej scenie politycznej. W swojej partii cieszy się dużym uznaniem. Wiele osób wskazuje, że nic nie może się odbyć w polityce rządu bez wiedzy i zgody prezesa PiS. Wiele osób zastanawia się, co o różnych sprawach i osobach sądzi Kaczyński. Na jaw wyszło, co myśli o premierze Mateuszu Morawieckim.

Wyjątkowy polityk

Jarosław Kaczyński, choć budzi skrajne emocje, postrzegany jest jako jeden ze sprawniejszych polityków. Do tego jest też dość tajemniczy, a głos zabiera tylko w ostateczności. Tym razem zrobił wyjątek i w rozmowie z Interią odniósł się do wielu kluczowych kwestii. Jedną z nich było to, jak ocenia premiera Mateusza Morawieckiego.

Jarosław Kaczyński przyznał, że premier Morawiecki jest jednym z najzdolniejszych polityków na polskiej scenie politycznej. Dodał nawet, że Morawiecki "jest zdolniejszy od niego". Zazdrością o "bycie lepszym" Jarosław Kaczyński tłumaczy pojawiające się głosy przeciwników obecnie urzędującego premiera.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości jasno podkreślił, że nie zamierza zmieniać premiera i funkcję tę pełnił będzie nadal Morawiecki. Wprowadzenie takiej zmiany Kaczyński uznał za szalony pomysł.

Premier Mateusz Morawiecki/ YouTube @Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński o inflacji

Jarosław Kaczyński nie tylko chwalił premiera Mateusza Morawieckiego, ale także odniósł się do jednego z bardziej palących problemów, jakim jest inflacja. Prezes PiS przyznał, że i jego dotykają skutki inflacji, choć oczywiście ma świadomość, że jego sytuacja jest znacznie korzystniejsza niż ta, z jaką zmaga się wielu jego rodaków.

Podkreślił, że wysoka inflacja jest w dużej mierze spowodowana czynnikami zewnętrznymi, choć nie bez znaczenia jest także to, że w czasie pandemii robiono wszystko, aby uratować miejsca pracy. To wtłaczanie pieniędzy miało swoje efekty uboczne. Dodał, że rząd stara się reagować i teraz, wprowadzając tarczę antyinflacyjną.

Jarosław Kaczyński/YouTube @TVP Info

Spodziewaliście się, że Jarosław Kaczyński tak wysoko ocenia premiera Mateusza Morawieckiego?

To też może cię zainteresować: Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie ustawy medialnej. Jaki los czeka kontrowersyjny projekt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mało znana polska mistyczka Kunegunda Siwiec słyszała głos Jezusa. Co jej przekazał Syn Boży

O tym się mówi: Dawid Narożny i Magda Narożna wracają do wydarzeń sprzed dwóch lat. Jak teraz je komentują