Jak podaje portal "O2", 3-letni autystyczny chłopiec zaginął w piątek. Na szczęście trwające cztery dni poszukiwania zakończyły się sukcesem. Chłopca znaleziono całego i zdrowego. W sieci pojawiło się nagranie pokazujące, jak chłopiec radził sobie i co robił, aby przetrwać.

Zaginięcie 3-latka

Do tych dramatycznych chwil doszło w regionie Hunter w stanie Nowa Południowa Walia (Australia). Cierpiący na autyzm 3-letni Anthony Elfalak zaginął w piątek około godziny 12:30. Przerażeni zniknięciem chłopca rodzice od razu zgłosili całą sprawę na policję. Funkcjonariusze wspólnie z ochotnikami przeszukiwali okolicę domu rodzinnego chłopca, niestety bezskutecznie.

Rodzice bali się, że ktoś mógł uprowadzić ich synka. Przekonywali, że chłopiec nigdy się od nich nie oddalał. Z każdą godziną byli coraz bardziej zrozpaczeni, gdy poszukiwania nie przynosiły efektu. Poważnie bali się o zdrowie dziecka, bo temperatura w nocy spadała w okolicy Putty do 6 stopni.

Wreszcie w poniedziałek o godzinie 11:30 czasu lokalnego, policjanci zauważyli poszukiwanego 3-latka przy rzece oddalonej od jego rodzinnego domu o około 500 metrów. Na nagraniach ukazujących finał akcji poszukiwawczej słychać okrzyki ulgi ze strony poszukujących. Widać również, że chłopiec pije wodę z rzeki, żeby ugasić pragnienie.

3-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł kompleksowe badania. Znalezienie chłopca nie zamyka jeszcze sprawy. Policja prowadzi śledztwo, próbując ustalić, w jaki sposób Anthony oddalił się z domu.

Nagranie z poszukiwań możecie zobaczyć poniżej.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Monika Richardson odniosła się do słów Zbigniewa Zamachowskiego. Czy dziennikarka czuje się winna rozpadu ich małżeństwa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: O tym zastosowaniu folii aluminiowej wielu nie miało pojęcia. Pomoże uporać się z dość powszechnym problemem. Wystarczy owinąć nią stopy

O tym się mówi w Polsce: Aleksandra Kwaśniewska szczerze o macierzyństwie. To pierwsze jej takie wyznanie

O tym się mówi na świecie: Niepokojące doniesienia z jednego z krajów. Lekarze alarmują. Czy powinniśmy się obawiać kolejnej pandemii