Jak podaje portal "O2", już za kilka miesięcy na konta sędziów trafią wyższe pensje. Część z nich otrzyma nawet dodatkowe tysiąc złotych miesięcznie! Podwyżki dostaną sędziowie sądów rejonowych, apelacyjnych, Sądu Najwyższego, a także Trybunału Konstytucyjnego.

Częśćiowe odmrożenie podwyżek dla sędziów

Z projektu ustawy okołobudżetowej na 2022 rok wynika, że częściowemu odmrożeniu ulegną podwyżki dla sędziów. Z wyliczeń "Faktu" wynika, że na najmniejsze podwyżki mogą liczyć sędziowie sądów rejonowych i okręgowych. Ich sędziowie zarabiają obecnie od 9920,44 zł do 12 098 zł. Po podwyżce będą liczyć na wzrost pensji od 10 300,18 zł do 12 5612 zł miesięcznie.

Sąd/YouTube @teraz.Krosnopl
Sędzia/YouTube @teraz.Krosnopl
Sędzia/YouTube @teraz.Krosnopl

Na większe podwyżki mogą liczyć sędziowie sądów apelacyjnych. Ich sędziowie pobierają pensje rzędu 13 307 zł - 15 630 zł. Po odmrożeniu podwyżek, ich wynagrodzenie będzie mieściło się w granicach 3 817,32 zł- 16 229,07 zł.

Podwyżki nie ominą również sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz Sądu Najwyższego. Sędziowie tego pierwszego mogą liczyć na podwyżki sięgające 1000 zł! Ich pensja wzrośnie z 25,2 tys. zł do 26,1 tys. zł miesięcznie. "Fakt" wskazuje, że prezes TK Julia Przyłębska po podwyżkach będzie zarabiać 32,1 tys. zł (obecnie jej pensja wynosi 30,9 tys. zł.). Podwyżka nie ominie również prezes Sądu Najwyższego.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Podwyżki dla sędziów oburzają wielu pracowników sądów, którzy upominają się bezskutecznie o wyższe wynagrodzenia. I choć rząd planuje podniesienie funduszu płac w sferze budżetowej, nie jest to równoznaczne z podniesieniem pensji dla wszystkich.

Jak oceniacie planowane podwyżki?

To też może cię zaintresować: To zła wiadomość dla seniorów. Zmianie uległy ważne progi przychodu. Po ich przekroczeniu świadczenie z ZUS może zostać pomniejszone lub wstrzymane

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dominika Gwint pokazała, jak być piękną. Jej metamorfoza nie pozostawia wątpliwości. O co chodzi

O tym się mówi: Ojciec Tadeusz Rydzyk może liczyć na wparcie kolejnego ministra. Przedstawiciele rządu wezmą udział w "Dziękczynieniu w Rodzinie"