Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", już w najbliższą sobotę, 4 września, odbędzie się kolejne "Dziękczynienie w Rodzinie". Wydarzenie organizowane przez rozgłośnię ojca Tadeusza Rydzyka cieszyło się do tej pory patronatem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Do grona honorowych patronów imprezy dołączył kolejny przedstawiciel rządu - Przemysław Czarnek.

Ministrowie na "Dziękczynieniu w Rodzinie"

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy "Wirtualnej Polski" wynika, że w sobotniej uroczystej mszy świętej odprawionej w ramach "Dziękczynienia w Rodzinie", wezmą udział dwaj przedstawiciele Rady Ministrów - Mariusz Błaszczak i Przemysław Czarnek. W wydarzeniu ma wziąć udział również kilku innych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Co ciekawe, na początku sierpnia przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej zaprzeczali, że resort udzieli patronatu dla imprezy organizowanej przez Radio Maryja. Rzeczniczka resortu edukacji, Anna Ostrowska nie zdecydowała się udzielić komentarza na ten temat. Jednak plakaty oraz ulotki promujące "Dziękczynienie w Rodzinie" wskazują, jako patronów honorowych szefów obu ministerstw.

Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN

To jednak nie jedyny dowód sympatii dla ojca Rydzyka dla działalności toruńskiego redemptorysty.

Ojciec Rydzyk może liczyć na wsparcie MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki na czele, którego stoi Przemysław Czarnek, zdecydowało o umieszczeniu Park Pamięci Narodowej na liście tzw. punktów edukacyjnych dla uczniów szkoły podstawowej.

Park Pamięci Narodowej powstał z inicjatywy ojca Tadeusza Rydzyka oraz prowadzonej przez niego fundacji Lux Veritatis. Zdaniem Przemysława Czarnka jest to miejsce, które powinno być odwiedzane przez dzieci i młodzież.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/Youtube @Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/Youtube @Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/Youtube @Radio Maryja

Co sądzicie o patronacie ministrów udzielonym wydarzeniu organizowanemu przez ojca Rydzyka?

To też może cię zainteresować: Agata Kornhauser-Duda i byłe pierwsze damy mają powody do radości. Która z pań zyska najwięcej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przerażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego właśnie się wypełnia? Jasnowidz z Człuchowa zaskoczył swoich fanów

O tym się mówi: Oburzająca sytuacja w domu opieki. Do sieci trafiły zdjęcia warunków, w jakich żyje serialowy aktor