Jak donosi "Super Express", prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące śmierci 11-letniej dziewczynki, która nieprzytomna trafiła do przychodni w Legionowie. Według dotychczasowych ustaleń śledczych, dziewczynka zmagła w wyniku zadławienia się wymiocinami. Przesłuchiwany był w tej sprawie między innymi brat zmarłej.

Co może wykazać sekcja zwłok?

Jak wiadomo, zachłyśnięcie się wymiocinami jest dość częstą przyczyną zgonu. Sekcja zwłok wykarze, czy zadławienia nie pomylono z zachłyśnięciem? Tabloid podaje, że przyczyna zgonu było raz zadławienie, a potem można przeczytać o zachłyśnięcoi. Czy to jest to samo?

Zadławienie w rzeczywistości jest to trzecia najczęstsza przyczyna śmierci niemowląt. Różnica między krztuszeniem a dławieniem się może być niewielka i wiesz, co może uratować życie Twojego dziecka. Badanie przeprowadzone przez St John Ambulance wykazało, że 40% rodziców było świadkiem zadławienia się własnego dziecka.

Jednak ponad 80% tych rodziców nie miało pojęcia, co zrobić w takiej sytuacji. Jest to niepokojące statystyki, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że średnio 34 ratuje się w szpitalu po zadławieniu się żywnością każdego dnia.

Krztuszenie może być spowodowane nadmiarem jedzenia, niechęcią do smaku jedzenia, a niektóre dzieci nawet krztuszą się własnymi palcami tylko po to, aby zobaczyć, jak daleko mogą włożyć rzeczy do ust. Niemowlęta również krztusią się płynami, gdy uczą się rytmu ssania.

Zadławienie występuje, gdy pokarm blokuje drogi oddechowe, a nie schodzi do przełyku – trafia do przewodu oddechowego, a nie do przewodu pokarmowego! Zwykle, gdy jemy lub pijemy i połykamy – nagłośnia zakrywa górną część tchawicy (tchawicy) i uniemożliwia dostanie się do niej pokarmu. Czasami, szczególnie podczas mówienia, śmiechu lub płaczu podczas jedzenia, płat nagłośni nie jest w stanie ochronić tchawicy i umożliwia wejście pokarmu.

Co zatem było przyczyną śmierci 11-latki?

Prokurator katarzyna Skrzeczkowska zabrała głos w tej sprawie - Jest wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmieci. Wkrótce zostanie wykonana sekcja zwłok. Śledczy przesłuchują personel medyczny oraz rodzinę, w tym brata dziewczynki.

Według zeznać przesłuchiwanego personelu medycznego, który był świadkiem całe tragedii, dziewczynka była już nieprzytomna w chwili przywiezienia jej przez rodziców.

Co o tym sądzicie?

o tym sie mówi: „Nasza córka na 14 lat wykluczyła nas ze swojego życia i nie chce powiedzieć dlaczego”. Smutne wyznanie

Zerknij: Gdy odchodzi nasz ukochany pupil, musimy wiedzieć o czymś ważnym. Za co są surowe kary