Jak podaje portal Goniec, na horyzoncie pojawiła się szansa dla osób, które po szczepieniu na koronawirusa doznały niepożądanych objawów.

O co dokładnie chodzi?

Już od dawna poruszany był temat Funduszu Kompensacyjnego, który miał zostać przeznaczony dla osób zaszczepionych na koronawirusa, które po przyjęciu szczepienia zmagały się z NOP czyli Niepożądanym Odczynem Poszczepiennym.

Jak się okazuje obecnie projekt ustawy dotyczącej Funduszu Kompensacyjnego trafił właśnie do Sejmu. Ustawa przewiduje, że osoby zmagające się z niepożądanymi odczynami będą mogły starać się o odszkodowanie z tego powodu, jednak jego kwota nie może być większa niż 100 tysięcy złotych.

Na jakie odszkodowanie można liczyć?

Kwota odszkodowania będzie przyznawana na podstawie tego, jak poważny był NOP, którego doświadczył pacjent. Jeśli z powodu niepożądanych odczynów po szczepieniu musieliśmy być hospitalizowani przez 30 dni, to otrzymamy 10 tysięcy złotych odszkodowania. Jeśli natomiast przebywaliśmy w szpitalu powyżej 120 dni, to odszkodowanie może wzrosnąć nawet do 100 tysięcy złotych!

Co więcej, na odszkodowanie mogą liczyć także osoby, które zostały skierowane do szpitala, z powodu podejrzenia NOP, wtedy kwota odszkodowania wynosić będzie 3 tysiące złotych.

Warto zaznaczyć, że NOP bardzo rzadko występuje u pacjentów po szczepieniu i najczęściej przebiega w lekkiej formie, która objawia się w postaci nieco podwyższonej temperatury, biegunki czy bólu głowy.

- To lekarz określa, czy dany symptom, odnotowany po podaniu szczepionki, jest niepożądanym odczynem poszczepiennym. W Polsce NOP-y odnotowywane są średnio raz na 10 000 przypadków – brzmi informacja zamieszczona na rządowej stronie internetowej.

Jak informował portal "Życie Polska": 500 PLUS ZMIENI SIĘ W 900 PLUS? DODATKOWE PIENIĄDZE MAJĄ TRAFIĆ DO RODZIN, ALE JEST JEDNO ALE. POJAWIŁY SIĘ ODPOWIEDNIE WYTYCZNE, NA CO MOŻNA JE WYDAĆ

Przypomnij sobie: NAWOŻENIE KWIATÓW LATEM. CO ZROBIĆ, BY KWIATOWE KLOMBY W NASZYM OGRODZIE CIESZYŁY OKO DO PÓŹNEJ JESIENI? GARŚĆ WSKAZÓWEK OD DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW

Portal "Życie Polska" pisał również: POSZUKIWANIA PODEJRZANEGO JACKA JAWORKA WCIĄŻ TRWAJĄ. MIESZKAŃCY WSI, W KTÓREJ DOSZŁO DO PORUSZAJĄCYCH WYDARZEŃ WCIĄŻ SĄ W STRACHU. POLICJA NA TROPIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PŁACA MINIMALNA W 2022 ROKU BĘDZIE WYŻSZA NIŻ ZAKŁADA TO USTAWA? MINIMUM TYLE ZAROBIMY W PRZYSZŁYM ROKU. MEDIA PUBLIKUJĄ NAJNOWSZE WYLICZENIA