Jak informuje serwis eDziecko, rząd zdecydował, na co będzie można wydać dodatkowe 400 złotych, które trafi do rodzin jako dodatkowa gotówka ze świadczenia 500 plus. Dla wielu może to być spore rozczarowanie, ale te środki mają trafić na konkretny cel.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało niedawno, że już za pół roku, od stycznia 2022 świadczenie 500 plus wzrośnie do 900 złotych na dzieci. To spore zaskoczenie dla rodziców, tym bardziej, ze do tej pory rząd miał zamiar zamrozić świadczenia socjalne. Jednak szczegóły podano w momencie omawiania rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, czyli 1000 plus.

900 plus nie dla każdego? Dodatkowe 400 złotych na trafić na konkretny cel. Co ma na myśli resort rodziny?

Okazuje się, że spory zastrzyk gotówki nie trafi do każdego, gdyż nie jest podniesienie świadczenia w formie waloryzacji, a oddzielne świadczenie dla tych rodziców, którzy nie skorzystają z 1000 plus.

Na co mają trafić dodatkowe pieniądze w postaci 400 złotych To dofinansowanie do pobytu dziecka w placówkach opieki jak żłobki, kluby dziecięce bądź dzienni opiekunowie.

Pieniądze trafią do rodzin, gdzie są dzieci pierwsze i jedyne, a także do pierwszych z rodzin, gdzie kolejne dzieci otrzymają kapitał opiekuńczy. Dodatkowe świadczenie ma być pomocne dla tych rodziców, którzy chcą wrócić do pracy i łączyć ją z rodzicielstwem. Cel to zwiększenie dzietności w kraju. Jednak wielu rodzicom ten pomysł się nie podoba.

„Wsparcie ok, ale w bonach na szkołę, podręczniki, ubrania na wzrost dziecięcy z koniecznością rozliczenia wszystkich zakupów. Do tego, niech jedno z rodziców chodzi do pracy nawet tej za najniższa krajową, jeżeli innej pracy nie ma. Dlaczego mają pracować jedni a drudzy tylko się rozmnażać, żyjąc z socjalu?” – zapytała jedna z mam na portalu eDziecko.

Jak informował portal "Życie Polska": WAŻNE INFORMACJE DLA MILIONÓW POLAKÓW. MINISTER FINALNIE UJAWNIŁ, KIEDY I W JAKICH REGIONACH ZOSTANĄ WDROŻONE NOWE OBOSTRZENIA. CZWARTA FALA WKRÓTCE

Przypomnij sobie: BOHATERKA „ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA” PRZYJĘŁA OŚWIADCZYNY UKOCHANEGO. AGATA POKAZAŁA PIERŚCIONEK I NARZECZONEGO. PRZEŻYWA TERAZ NIESAMOWITY CZAS

Portal "Życie Polska" pisał również: DONALD TUSK I RAFAŁA TRZASKOWSKI MAJĄ POMYSŁ NA PODZIAŁ WŁADZY MIĘDZY SOBĄ? OGÓLNOPOLSKIE MEDIA DOTARŁY DO NIEOFICJALNYCH SZCZEGÓŁÓW. BĘDZIE GORĄCO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: W TRAKCIE REMONTU ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA DOKONANO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA. ROBOTNICY ONIEMIELI NA NIEZWYKŁY WIDOK. CHODZI O MALOWIDŁA ZE ŚREDNIOWIECZA