Jak podaje portal "Interia", minister zdrowia Adam Niedzielski nie ma wątpliwości co do tego, że już możemy mówić o czwartej fali epidemii koronawirusa również w naszym kraju. Szef resortu zdrowia dodał, że nie chciałby, aby osoby zaszczepione musiały ponosić konsekwencje działania osób, które do tej pory nie zdecydowały się na przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19.

Minister zdrowia przekazał złe wieści

Adam Niedzielski w rozmowie z dziennikarzami "Rmf Fm" przyznał, że możemy już mówić o czwartej fali epidemii koronawirusa w Polsce. Podkreślił, że spadek zachorowań jest już za nami. Od trzech lub czterech tygodni obserwujemy wzrost liczby wykrywanych przypadków. Zauważył, że obecnie siedmiotygodniowa średnia zbliża się do 200, kiedy jeszcze niedawno nie przekraczała 100.

Jednocześnie szef resortu zdrowia zaznaczył, że największe znaczenie ma nie tyle sama liczba nowych przypadków, ile to ile z zakażonych trafia do szpitali. Dodał, że zarówno w Hiszpanii, jak i w Wielkiej Brytanii służby odnotowują duże liczby zachorowań, które jednak nie przekładają się ani na liczbę hospitalizacji ani zgonów. "To jest dobrodziejstwo szczepień" - stwierdził Niedzielski.

Zupełnie inna rzeczywistość

Minister Adam Niedzielski stwierdził również, że osoby zaszczepione nie powinny ponosić konsekwencji decyzji innych współobywateli, którzy świadomie zrezygnowali ze szczepień. Podkreślił, że szczepienia są narzędziem walki z pandemią i każdy kto z niego rezygnuje podejmuje decyzję stanowiącą "zagrożenie dla niego samego i jego otoczenia".

Szef resortu zdrowia, powołując się na "instytucje europejskie i amerykańskie odpowiedzialne za działalność sanitarną" wskazał, że polskie służby sanitarne będą w stanie skutecznie kontrolować pojawiające się nowe ogniska koronawirusa do 1000 nowych przypadków dziennie. Do tego poziomu nie będą podejmowane decyzje o wprowadzeniu obostrzeń.

Co sądzicie o słowach ministra Adama Niedzieskiego?

To też może cię zainteresować: Będzie w końcu pensja dla pierwszej damy? Polityk zapowiedział ostateczne uregulowanie tej kwestii. Kiedy można liczyć na projekt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To koniec konfliktu pomiędzy Małgorzatą Kożuchowską, a Iloną Łepkowską? Gwiazdy zapomniały o wzajemnej urazie, jednak nie za darmo

O tym się mówi: 4 sierpnia 2021 roku na niebie pojawiło się niesamowite zjawisko. Zdjęcia budzą niepokój