Na temat pensji dla pierwszej damy mówi się już nie pierwszy raz. Większość posłów również jest zgodna, że kwestia powinna zostać w końcu uregulowana.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, może zdarzyć się jeszcze w tej kadencji.

Pierwsza dama pracuje za darmo

Tradycyjnie już po objęciu stanowiska przez prezydenta Rzeczypospolitej, jego małżonka musi na czas kadencji zrezygnować z pracy.

Oczekuje się też podjęcia od niej podjęcia licznych obowiązków publicznych realizowanych bez żadnego wynagrodzenia, a do tego bez zabezpieczenia emerytalnego. W przypadku Agaty Kornhauser-Dudy, jej składki opłaca mąż.

Agata Duda, Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl
Agata Duda, Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl

Z tego powodu wiele osób uważa, że sprawiedliwe byłoby gdyby w przyszłości każda pierwsza dama otrzymywała pensje za określoną pracę.

Pomysł został ponownie podjęty przy okazji projektu podwyżek dla prezydenta, premiera i parlamentarzystów. NA ten temat wypowiedział się ostatnio Jan Maria Jackowski w programie „Newsroom WP”.

„Myślę, że ta kwestia będzie uregulowana. Zresztą, jeśli odseparujemy emocje polityczne i ocenę obecnej pary prezydenckiej i spojrzymy na to z merytorycznego punktu widzenia, to trzeba jasno i otwarcie powiedzieć, że pierwsza dama de facto wykonuje funkcje protokolarne i reprezentacyjne, które są też funkcjami zawodowymi” – ujawnił senator PiS.

Na razie nie ma jednak konkretnego pomysłu. Myślicie, że uda się to wprowadzić jeszcze za kadencji obecnego prezydenta?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Oburzające zachowanie pracowników SOR. Nie chcieli przyjąć wijącego się z bólu pacjenta. Trzeba było zastosować absurdalne rozwiązanie

Jak informował portal „Życie.news”: Czekają nas obfite opady deszczu niosące spore problemy. Czego jeszcze można spodziewać się zgodnie z najnowszymi przewidywaniami synoptyków

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Joanna Opozda zaszła w ciążę? Niebywałe doniesienia mediów o narzeczonej Antka Królikowskiego. Aktorka pójdzie do ołtarza z brzuszkiem? Ślub na dniach

Sprawdź także ten artykuł: Fani serialu „Na Wspólnej” obawiają się o kontynuację serialu. Produkcja ma zniknąć z ramówki stacji. Jakie są powody tej decyzji