Tego typu historie o oburzającym zachowaniu pracowników polskiej służby zdrowa zdarzają się nagminnie.

Jak podaje portal o2.pl, SOR w szpitalu w Kołobrzegu nie chciał przyjąć pacjenta, który ewidentnie bardzo cierpiał z bólu.

Oburzające zachowanie i znieczulica

Cała sytuacja dotyczy 39-letniego pracownika z Włoch zatrudnionego w polskiej firmie. Jak relacjonuje pani Agnieszka Mędrala z Dźwirzyna, zaczął on odczuwać ogromny ból dlatego zawiozła go szybko do szpitala.

Kołobrzeski SOR odmówił jednak przyjęcia mężczyzny ponieważ ten nie miał odpowiedniego skierowania wydanego przez lekarza rodzinnego.

„Giuseppe, mój pracownik, miał atak kolki nerkowej. Wsadziłam go do samochodu i zawiozłam do szpitala w Kołobrzegu. To, z czym się tam spotkałam, to istny absurd!” – opowiedziała pracodawczyni Włocha w „Fakcie”.

Ostatecznie trzeba było zastosować kompletnie absurdalne rozwiązanie zalecone przez innego pacjenta, który czekał w kolejce.

Pani Agnieszka i jej pracownik musieli wyjść poza teren szpitala i wezwać karetkę, która przyjechała po kilkunastu minutach by udzielić mężczyźnie pomocy. Dopiero wówczas pozwoliło to przyjąć go jako pacjenta izby przyjęć.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu / YouTube:  IntenseCrew
Regionalny Szpital w Kołobrzegu / YouTube: IntenseCrew

Będą konsekwencje?

Regionalny Szpital w Kołobrzegu zapowiedział przeprowadzenie postępowania w tej sprawie. Jeśli zostaną stwierdzone jakieś nieprawidłowości, pracownicy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Myślicie, że tak będzie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk zignorował Szymona Hołownię. Były premier wskazał, że dla niego liczy się tylko jeden oponent. Co powiedział na ten temat

Jak informował portal „Życie.news”: Kolejna fala pandemii koronawirusa przed nami! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, jakie restrykcje przewiduje rząd

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Elżbieta Zapendowska jest w coraz gorszym stanie zdrowia. Do sieci trafiły nowe zdjęcia. Popularna jurorka „Idola” ujawniła co się z nią dzieje

Sprawdź także ten artykuł: Weselne wydatki z perspektywy gości robią wrażenie. Policzono ile trzeba wydać by zabawić się odpowiednio na takiej imprezie