Donald Tusk w efektowny sposób powrócił do polskiej polityki natychmiastowo przejmując rolę lidera opozycji, o którą ubiegali się przecież między innymi Borys Budka, Rafał Trzaskowski czy Szymon Hołownia.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, były premier skupia się jednak nie na potencjalnych sojusznikach, ale na głównym przeciwniku czyli PiS.

Hołownia i PSL na uboczu

Lider Platformy Obywatelskiej zapewniał ostatnio, że liczy na współpracę z resztą opozycji i życzy szczęścia zwłaszcza ugrupowaniu Szymona Hołowni oraz PSL, które przecież przez wiele lat było bliskim współpracownikiem PO.

„Za Szymona Hołownię i za PSL będę trzymał kciuki. Chciałbym, żeby byli jak najsilniejsi. Będę otwarty na każdą formułę współpracy, ale rozumiem też i szanuję potrzebę budowania odrębnych nurtów, które idą w podobnym kierunku. Nie będę się narzucał, będę otwarty na wszystkie demokratyczne środowiska. (...) Ja mam jednego oponenta, PiS.” – powiedział Donald Tusk dla „Polityki”.

Szymon Hołownia / YouTube: Janusz Opydo
Szymon Hołownia / YouTube: Janusz Opydo

Z wypowiedzi wynika, że współpraca jednak nie jest konieczna, a były premier zamiast na nawiązywaniu sojuszy bardziej będzie skupiał się na swoim głównym przeciwniku czyli Zjednoczonej Prawicy na czele z partią Prawo i Sprawiedliwość.

Donald Tusk zapowiedział już ostrą walkę o odsunięcie PiS od władzy, po którym dopiero możliwy będzie rozejm między dwoma stronami sporu.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Te sery zostały wycofane ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że prawdopodobnie znaleziono w nim bakterie. Co się stało

Jak informował portal „Życie.news”: Co tak naprawdę wydarzyło się w Katowicach i dlaczego młoda kobieta znalazła się pod kołami autobusu? Świadek zdarzenia zabrał głos na ten temat

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Martyna Wojciechowska szykuje się do kolejne ważnej zmiany w życiu. Wiadomo co postanowiła zrobić po rozstaniu z Przemkiem Kossakowskim

Sprawdź także ten artykuł: Czy nauczyciele będą musieli odbyć obowiązkowe szczepienia przeciw SARS-CoV-2? Związek Nauczycielstwa Polskiego wyraził swoja opinię na ten temat