Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed spożywaniem kilku partii serów. Jak podaje portal money.pl, możliwe że wykryto w nich bakterie.

Ser do wyrzucenia

Komunikat dotyczy serów firmy Cahills Farm Cheeses z Irlandii. Dokładniej chodzi o partie następujących serów: Irish cheddar with Irish Porter, Original Irish Whiskey, Red wine, Original Irish Cream Liqueur, Wild Blueberries & Vodka.

Numery partii, które nie powinny zostać spożyte to 21109 do 21141 z terminem spożycia pomiędzy 24.08. do 12.11.2021 roku.

Wykryto bakterie

Producent serów poinformował, że w jednej z partii wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes. Dla bezpieczeństwa konsumentów wycofano również serie pokrewne innych produktów.

Proces wycofywania wskazanych produktów nadzorują obecnie organy związane z urzędową kontrolą żywności.

Każdy kto zakupił podane produkty powinien natychmiast je wyrzucić i ich nie spożywać. Wykryte bakterie mogą doprowadzić do listeriozy.

Choroba jest zakaźna, a objawy pojawiają się zazwyczaj po kilku dniach. Najczęściej są to gorączka, ból mięśni, biegunka, nudności, wymioty i objawy neurologiczne.

W przypadkach zakażeń inwazyjnych, listerioza może doprowadzić nawet do posocznicy, zapalenia mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych.

Po zauważeniu tego typu objawów, należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kierowca złożył zaskakujące zeznania. Nowe informacje w sprawie wzbudzającego w ostatnich dniach silne emocje zdarzenia w Katowicach

Jak informował portal „Życie.news”: Rząd Mateusza Morawieckiego szykuje się na najgorsze. Jak będzie wyglądała czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce? Nowe informacje

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Siostra Bożenka z „Na dobre i na złe” była ulubienicą fanów. Wiadomo czym się obecnie zajmuje Edyta Jungowska. Wiele osób może być zaskoczonych

Sprawdź także ten artykuł: Nowy pomysł Krzysztofa Krawczyka Juniora i Mariana Lichtmana oburzył wielu internautów. Nie podoba im się jedna z lokalizacji teledysku