Choć jeszcze trwają wakacje, rząd już zapowiada działania jakie zamierza podjąć w walce z czwartą falą koronawirusa, której początek zapowiadany jest na końcówkę sierpnia, początek września.

Jak podaje portal „Super Express”, na ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jego rząd opracowuje konkretne plany, ale jednocześnie szykuje się na najgorsze.

Ważna potrzeba

Premier wskazał na sytuację Wielkiej Brytanii, w której już teraz trwa czwarta fala, ale jej przebieg jest znacznie łagodniejszy niż poprzednie.

Jak tłumaczy Mateusz Morawiecki, jest to efekt szczepień. W Polsce jednak nie są one na tym samym etapie co nieco utrudnia sprawę. Rząd podejmuje kolejne próby zachęcania do szczepień organizując akcje promocyjne, na które przeznaczono już pół miliarda złotych.

„Jeśli trzeba będzie, to w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni będziemy podejmować kolejne, właśnie także restrykcyjne kroki. Na moment obecny staramy się maksymalnie zachęcić do tego na zasadzie dobrowolności się zaszczepić , aby osiągnąć odporność zbiorową” – zapowiedział szef polskiego rządu.

Gminy mają otrzymać spore środki finansowe za najwyższe wskaźniki szczepień.

Szczepienia COVID-19/YouTube @Telewizja Narew
Szczepienia COVID-19/YouTube @Telewizja Narew

Mówi się też obecnie o przywilejach dla zaszczepionych. Zgodnie z rekomendacją lekarzy, tylko takie osoby mogłyby uniknąć poważnych restrykcji wprowadzanych przy czwartej fali, korzystać z lokali gastronomicznych, wejść na koncerty itd.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezgoda w Platformie Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski nie miał litości dla Borysa Budki. Padły ostre słowa w kierunku szefa klubu

Jak informował portal „Życie.news”: Dariusz Siatkowski pozostawił po sobie wielką lukę w aktorskim świecie. Co się stało z gwiazdorem hitu "Kogel-mogel"? Niewyjaśnione okoliczności

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: To nie koniec zimnej wojny pomiędzy Harrym i Meghan a rodziną królewską. Doszło do kolejnego przytyku w stronę pary. Co się stało

Sprawdź także ten artykuł: Czy powrót dzieci do nauki stacjonarnej będzie możliwy? Wiadomo, co wydrzyj się po 1 września. Są już oficjalne wiadomości