Niestety, czwarta fala pandemii koronawirusa wydaje się być nieunikniona i choć rządzący robią wszystko, aby przekonać do Narodowego Programu Szczepień jak największą liczbę obywateli to chętnych do przyjęcia wakcyny jest coraz mniej. To powoduje, że ogólna liczba zaszczepionych jest zbyt mała, by według ekspertów można było uniknąć czwartej fali pandemii.

W piątek po godzinie 11 minister Adam Niedzielski wraz z szefem Kancelarii Premiera poinformowali o nowym pomyśle, który ma maksymalnie zachęcić Polaków do szczepień, aby Polska przeszła przez czwarta falę możliwie łagodnie. Co mają na myśli?

Obostrzenia już w sierpniu? Adam Niedzielski z nowym planem na zachęcenie Polaków do szczepień przeciwko COVID-19

Jak informuje serwis Super Express, rząd przewiduje, że czwarta fala koronawirusa z ogromnym udziałem wysoce zaraźliwego wariantu Delta może doprowadzić do tego, że już wczesną jesienią będziemy mieli po 15 tysięcy przypadków zakażeń dobowo. Ponieważ nastąpił znaczący spadek wyszczepialności Polaków, którzy nie ustawiają się już tłumnie do punktów szczepień może to oznaczać powrót do wielu obostrzeń.

Jak mówił rano w Polsat News Adam Niedzielski, czwarta fala pandemii ma być zupełnie inna niż dotychczasowe, a niekorzystne scenariusze mówią o kilkunastu tysiącach zakażeń dziennie. Jednak na bazie informacji z krajów europejskich wynika, że liczba zakażeń nie przekłada się na hospitalizacje w tak dużym stopniu jak w poprzednich falach.

Okazuje się, że możliwe jest wprowadzenie pierwszych bardziej radykalnych obostrzeń już w sierpniu, a wprowadzeniu restrykcji decydować będzie poziom zaszczepienia w regionach.

„Wszystkie analizy wskazują na to, że czwarta fala pandemii będzie się rozpędzała. Jesteśmy w czasie przesilenia. Od dwóch tygodni mamy do czynienia ze wzrostem zakażeń na poziomie 20 proc.” – powiedział podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, cytowany przez SE.

Jak informował portal "Życie Polska": MARYLA RODOWICZ JUŻ PO ROZWODZIE! CZY GWIAZDA ESTRADY STRACI OGROMNE PIENIĄDZE? SĄD WYDAŁ OSTATECZNY WYROK. PIOSENKARKA UDZIELIŁA JASNEGO KOMENTARZA

Przypomnij sobie: EDYTA GÓRNIAK POSTANOWIŁA RATOWAĆ SĄSIADÓW, KTÓRZY ZNALEŹLI SIĘ W DUŻEJ OPRESJI. PIOSENKARKA POSTANOWIŁA WYKONAĆ PORUSZAJĄCY GEST. ZNANE SĄ SZCZEGÓŁY

Portal "Życie Polska" pisał również: ZENEK MARTYNIUK ZACZNIE MIĘDZYNARODOWĄ KARIERĘ? WIELKI PRZEBÓJ KRÓLA DISCO POLO USŁYSZELI JUŻ FRANCUZI. JAKA BYŁA ICH REAKCJA? WIADOMO JUŻ, CO SĄDZĄ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DLACZEGO MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PRZEMEK KOSSAKOWSKI SIĘ ROZSTALI? TO MIAŁO ICH OSTATECZNIE PORÓŻNIĆ! ZNAJOMA BYŁEJ PARY UJAWNIŁA NIEBYWAŁE INFORMACJE