Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, jednak wiele osób ma wątpliwości, co do tego, jak będzie wyglądać nauka w tym roku. Nie da się ukryć, że nieustannie mówi się o nadejściu czwartej fali koronawirusa, która to może spowodować ponowne zamknięcie wielu instytucji.

Co z powrotem do szkół?

Jak podaje portal Super Express, minister edukacji Przemysław Czarnek był ostatnio gościem stacji Polsat. Podczas rozmowy został zapytany o to, jak obecnie wyglądają plany powrotu dzieci do szkół.

Okazuje się, że rząd na ten moment jest przekonany o tym, że dzieci powinny wrócić do nauki stacjonarnej, która została wdrożona jeszcze pod koniec poprzedniego roku szkolnego.

- Przygotowujemy się do nauki w trybie stacjonarnym, przygotowujemy także dodatkowe wsparcie dla organów prowadzących szkoły, żeby bezpieczeństwo dzieci było na jeszcze wyższym poziomie, przeznaczymy kolejne kilkadziesiąt milionów złotych. Szczegóły przedstawiamy w przyszłym tygodniu - zaznaczył Przemysław Czarnek podczas rozmowy.

Czy wszyscy będą mogli wrócić?

Co więcej, minister edukacji zaznaczył, że czwarta fala jest niemal pewna, jednak od tego jak będzie przebiegać zależeć będą dalsze decyzje rządu.

Minister zaznaczył także, że na ten moment nie ma planów, aby do szkoły mogły wrócić tylko osoby zaszczepione. Zgodnie z obecnymi planami do placówek wrócą wszyscy uczniowie, a także nauczyciele, bez względu na to, czy poddali się szczepieniu czy też nie. Dodał jednak, że szczepienia powodują zwiększenie naszego bezpieczeństwa i poprosił, aby osoby niezaszczepione zdecydowały się na ten krok.

Jak informował portal "Życie": DOROTA GARDIAS ZALICZYŁA WPADKĘ. TO ZASKOCZYŁO WSZYSTKICH. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: POTĘŻNA WPADKA W UWIELBIANYM PRZEZ POLAKÓW TELETURNIEJU „JEDEN Z DZIESIĘCIU”. ZASKAKUJĄCA ODPOWIEDŹ UCZESTNIKA ROZBROIŁA WIDZÓW. W SIECI JEST WIDEO

Portal "Życie" pisał również: JAK BOGATY JEST ABP. SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ? BYŁY METROPOLITA GDAŃSKI NIECHĘTNIE KOMENTUJE SWÓJ MAJĄTEK. NA PYTANIA DZIENNIKARZY SZYBKO RZUCIŁ SŁUCHAWKĄ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DO MEDIÓW TRAFIŁY PORAŻAJĄCE INFORMACJE. DUŻE PIENIĄDZE TRAFIŁY DO URZĘDNIKÓW KANCELARII PREMIERA ZA WALKĘ Z PANDEMIĄ? TO NAGRODY DLA LUDZI DWORCZYKA