Jak podaje portal "O2", decyzja papieża Franciszka dotyczyła uregulowania kwestii mszy trydenckich. Decyzja Ojca Świętego nie wszystkim się jednak spodobała. Wśród niezadowolonych znalazł się ksiądz Roman Kneblewski, określany jako "kapelan narodowców". W mediach społecznościowych polski duchowny dał upust swojemu niezadowoleniu.

Decyzja papieża Franciszka wywołała wiele emocji

Papież Franciszek zdecydował, że konieczne jest wprowadzenie ograniczenia w kwestii możliwości odprawiania mszy trydenckich. Są to msze odprawiane w języku łacińskim, w trakcie których duchowny stoi przodem do ołtarza, a nie do wiernych. Zwolennikiem mszy trydenckich jest m.in. ksiądz Roman Kneblewski.

Duchowny pełniąc posługę w jednej z bydgoskich parafii odprawiał msze trydenckie. Zdaniem duchownego decyzja papieża jest błędem. Jakby tego było mało, ks. Kneblewski stwierdził, że papież Franciszek nie miał prawa podejmować tej decyzji, co dobitnie wyraził w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych. Jego post znajdziecie poniżej.

Część komentujących twitt księdza Kneblowskiego poparło jego sprzeciw, jednak znaleźli się i tacy, którzy skrytykowali słowa "kapelana narodowców". Jeden z internautów wytknął polskiemu duchownemu, że papieżowi chyba jednak wolno dokonywać takich zmian. Przypomniał mu również, że składał ślubu posłuszeństwa. "Zawsze na stare lata można zrezygnować z posługi na emeryturze" - dodał komentujący.

Wobec przywołanego komentarza, ksiądz Roman Kneblewski nie pozostał obojętny. "Powiedział, co wiedział, a naprawdę nie wiedział, ponieważ niczego nie rozumie" - stwierdził duchowny.

Ks. Roman Kneblewski/YouTube @Trudno być katolikiem
Ks. Roman Kneblewski/YouTube @Trudno być katolikiem
Ks. Roman Kneblewski/YouTube @Trudno być katolikiem

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Internauci krytykują Przemka Kossakowskiego. Czy rozstanie z Martyną Wojciechowską to jego wina? Wpis dziennikarza jest niejednoznaczny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy wreszcie uda się ustalić, jak doszło do zaginięcia Iwony Wieczorek? Głos w sprawie zabrał wizjoner, Krzysztof Jackowski

O tym się mówi: Antek Królikowski wreszcie postanowił się ustatkować! Nie ma już wątpliwości, że znany aktor poślubi swoją partnerkę