Polacy od jakiegoś czasu zastanawiali się, czy w programie Rodzina 500 plus wprowadzone zostaną istotne zmiany. Dotychczas władze przekonywały, że nie planują istotnych modyfikacji, jednak okazuje się, że prawda jest nieco inna.

O planowanych zmianach powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Czy to coś istotnego? Na co należy się przygotować? Portal Fakt zebrał informacje na temat szykowanej rewolucji w 500 plus.

Ogromne zmiany w 500 plus

Program Rodzina 500 plus to jeden z głównych programów wprowadzonych przez obecny rząd. Jeszcze zanim przedstawiono założenia Polskiego Ładu dało się słyszeć głosy, że ulegnie on sporym zmianom.

Zmiany w programie 500 plus / YouTube:  Aktualności 360
Zmiany w programie 500 plus / YouTube: Aktualności 360

Najpierw premier Mateusz Morawiecki oraz minister Marlena Maląg twierdzili, że zmian nie będzie. Wyszło jednak na jaw, że program przejdzie sporo ważnych modyfikacji. Jakich?

Przede wszystkim już w 2022 roku nie będzie można składać tradycyjnych wniosków – pozostanie możliwość dopełniania formalności jedynie drogą elektroniczną. To jednak nie wszystko.

Minister Maląg przyznała, że 500 plus będzie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – to tam będzie trzeba złożyć wnioski.

Po najbliższej edycji programu, która potrwa od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022, wnioski będzie można składać już tylko w formie elektronicznej. Na początek będzie można wnioskować o pieniądze na nowo narodzone dzieci, a już od 1 lutego 2022 – na każde dziecko.

500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

Pieniądze będą nie tylko wypłacane przez ZUS, ale i tylko w formie przelewu na konto – obecnie istnieje jeszcze możliwość otrzymywania przekazów pocztowych albo gotówki z urzędu gminy.

Część rodziców zauważa, że składanie wniosków elektronicznych może ich przerosnąć. Jednak minister Marlena Maląg zapewnia, że otrzymają oni pomoc od władz, a więc nie czeka ich wykluczenie z możliwości ubiegania się o pieniądze.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY TAKI POMYSŁ SPODOBA SIĘ POLAKOM? JAROSŁAW KACZYŃSKI ZASUGEROWAŁ, KTO MÓGŁBY ZOSTAĆ KANDYDATEM W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH PREZYDENCKICH

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA TO, CO MOŻE PRZYJŚĆ PO WAKACJACH? PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZNÓW OSTRZEGA. POJAWIŁY SIĘ WYPOWIEDZI O CZWARTEJ FALI

O tym się mówi na świecie: RELACJE KSIĘCIA KAROLA Z SYNEM POPSUŁY SIĘ NA DOBRE? PODDANI DOKONALI ZASKAKUJĄCEGO ODKRYCIA NA NAGRANIU Z NASTĘPCĄ TRONU! CHODZI O ZDJĘCIA HARRY’EGO

Z życia gwiazd: ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIAŁA ZASKAKUJĄCE PLANY WOBEC SYNA ZNANEGO ARTYSTY? MEDIA DOTARŁY DO OPINII OPIEKUNA KRZYSZTOFA JUNIORA. PADŁY MOCNE SŁOWA