Okazuje się, że praca zdalna i jej zasady zostaną uregulowane prawnie. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zdążyło już przygotować projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Wśród przepisów pojawiły się również takie, które pozwalają pracodawcom zyskać dodatkowe uprawnienia. O czym mowa? Miedzy innymi o tym, że po zmianie przepisów nasi szefowie zyskają możliwość wyrywkowych kontroli trzeźwości pracowników podczas „home office”!

Praca zdalna od początku pandemii stała się normą dla setek tysięcy osób w Polsce. Mimo, że ponad rok żyjemy już w pandemii to dla wielu osób praca z domu i wykonywanie w ten sposób obowiązków zawodowych jest codziennością. Jednak wciąż nie ma twardych przepisów, które regulowałyby zasady pracy zdalnej. To wkrótce się zmieni.

Praca zdalna zostanie uregulowana w Kodeksie Pracy. Nowe przepisy zezwolą na wyrywkowe kontrole trzeźwości pracowników!

Jak podaje serwis Biznes Info za Business Insider, okazuje się, że nawet po pandemii aż 15 procent polskich pracodawców myśli o utrzymaniu taki model świadczenia obowiązków zawodowych przez dwa dni w tygodniu.

W nowych przepisach resort rozwoju zdecydował się wprowadzić jasną definicję pracy zdalnej jako wykonywanie obowiązków zawodowych całkowicie bądź częściowo w miejscu zamieszkania pracownika bądź innym ustalonym przez pracodawcę i pracownika, z zachowaniem komunikacji na odległość.

W ten sposób przedsiębiorcy będą mogli zgodnie z prawem wprowadzić pracę zdalną w sytuacjach zagrożenia epidemicznego lub epidemii czy stanu nadzwyczajnego bez przeszkód.

Praca zdalna ma być też możliwa w przypadku braku możliwości zapewnienia właściwych warunków do wykonywania pracy w siedzibie.

Okazuje się również, że pracodawcy zyskają możliwość przeprowadzania wyrywkowych kontroli trzeźwości pracowników podczas pracy zdalnej. Weryfikacja ma następować nie tylko w biurze, ale i w domu. Na drodze nowych przepisów, pracodawca będzie mógł zabronić wykonywania obowiązków danego dnia, jeśli wynik testu będzie dodatni.

Kontrole mogą dotknąć nie tylko osoby zatrudnione na etacie, ale i w innych formach zatrudnienia.

Rząd ma przyjąć przepisy dotyczące pracy zdalnej w trzecim kwartale 2021 roku.

Jak informował portal "Życie": PRAWDA O TYM, CO DZIEJE ZA KULISAMI PROGRAMU „NASZ NOWY DOM” UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE! NIE O TYM MYŚLELI WIDZOWIE. KATARZYNA DOWBOR MÓWI, JAK JEST

Przypomnij sobie: CHWASTY W OGRODZIE NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ? PRACE OGRODOWE Z UŻYCIEM PRODUKTU Z KUCHENNEJ SZAFKI NIE BYŁY PROSTSZE. SODA OCZYSZCZONA TO ISTNE REMEDIUM

Portal "Życie" pisał również: FILIP CHAJZER POKAZAŁ, JAK MIESZKA! GWIAZDOR TELEWIZJI ZAPROSIŁ SWOICH FANÓW DO WNĘTRZ WŁASNEGO DOMU. TO, JAK WYGLĄDA NAPRAWDĘ ROBI WRAŻENIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRZYSZTOF JACKOWSKI WRACA Z PORUSZAJĄCĄ PRZEPOWIEDNIĄ! CZY POLACY BĘDĄ UCIEKAĆ Z KRAJU? SŁYNNY JASNOWIDZ ZOBACZYŁ RZECZY, OD KTÓRYCH CIERPNIE SKÓRA