Serwis Goniec informuje, że policja nadal poszukuje mężczyznę, który dopuścił się pobicia ochroniarza po tym, jak ten zwrócił mu uwagę na fakt, że nie ma on założonej maseczki ochronnej. Cała sytuacja miała miejsce 19 marca tego roku na Jasnej Górze. Do tej pory nie udało się jednak ująć sprawcy.

Kim jest sprawca?

W Internecie udostępniony został filmik, na którym dokładnie widać, jak wyglądał mężczyzna, który zaatakował ochroniarza, kiedy ten upomniał go, aby założył maseczkę. Policja zwraca się do wszystkich osób, które mogły widzieć sytuację i agresora, z prośbą o pomoc.

- Gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił, by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie, szarpiąc za odzież, przewrócił na ziemię – zaznaczają policjanci z komendy w Częstochowie.

Kiedy ochroniarz zauważył, że mężczyzna nie posiada maseczki ochronnej, poprosił go o opuszczenie świątyni. Na zamieszczonym w sieci filmie widać, jak agresor na początku wychodzi z ławki, następnie klęka na środku świątyni i wykonuje znak krzyża. Nic nie zapowiadało zatem tego, co wydarzyło się za chwilę.

Policja apeluje o pomoc!

Kiedy mężczyzna skierował swoje kroki w stronę wyjścia i był już przed nim, nagle rzucił się do ataku na ochroniarza. Kiedy ten upadł na ziemię, a na pomoc ruszyli mu inni strażnicy, agresor natychmiast zaczął uciekać.

Do tej pory jednak nie udało się ustalić tożsamości agresora. Wiadomo, że mężczyzna ma około 190 cm wzrostu i 45 lat. W dniu, w którym był w klasztorze ubrany był w dżinsowe spodnie i kurtkę w czarnym kolorze.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt pod numerem 997 lub 47 85 811 51. Można także udać się bezpośrednio na komisariat policji w Częstochowie na ulicy Popiełuszki 5.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RZADKO SPOTYKANE ZJAWISKO NA POLSKIM MORZU! ŚWIADKOWIE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ

O tym się mówi w Polsce: KSIĄDZ PARAFII W POLSCE WYSZEDŁ Z KURIOZALNYM POMYSŁEM. WIELU PARAFIAN NIE DOWIERZA, ŻE MOŻNA NA TO WPAŚĆ W MAJU, A INNI POPIERAJĄ. TO NIE JEST ŻART

O tym się mówi na świecie: RODZINA ODZIEDZICZYŁA PO DZIADKU CAŁKIEM ZAMUROWANY GARAŻ. PRZEZ LATA NIKT NIE ZAGLĄDAŁ DO ŚRODKA. GDY BLISCY ZBURZYLI JEDNĄ ŚCIANĘ STANĘLI JAK WRYCI

Z życia gwiazd: OSTATNIE ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ MAŁGORZATĘ ROZENEK - MAJDAN WYWOŁAŁO SPORE ZAMIESZANIE. INTERNAUCI NIE ZOSTAWILI NA CELEBRYTCE SUCHEJ NITKI