Ostatnie dni są dla rodziny królewskiej naprawdę trudne. Nie ma już z nami księcia Filipa. Książę Edynburga zmarł 9 kwietnia. Wieloletni małżonek królowej niedługo miał swoje obchodzić setne urodziny.

Po śmierci księcia Filipa pod pałacem Buckingham pojawiło się mnóstwo kwiatów i listów, które składali zrozpaczeni sympatycy rodziny królewskiej.

Świat pożegnał księcia Filipa

Po śmierci księcia Filipa w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się przygotowania do ostatniej podróży księcia Filipa. Uroczystości pogrzebowe zostały bardzo starannie zaplanowane.

Pochówek odbył się 17 kwietnia. Ze względu na pandemię koronawirusa, a także z racji ostatniej woli księcia Filipa, pogrzeb odbył się w kameralnym gronie.

Książę Filip przez całe swoje życie był związany z wojskiem, dlatego pragnął by jego pogrzeb miał również wojskowy charakter.

Książę Filip / YouTube:  ABC News
Książę Filip / YouTube: ABC News

Z tego powodu 17 kwietnia w kaplicy św. Jerzego rozbrzmiał alarm bojowy, który upamiętnił księcia Edynburga jako weterana wojskowego.

Alarm ten można usłyszeć na królewskich okrętach. Jego dźwięk oznacza „wszystkie ręce na pokład”, a w momencie jego wybrzmiewania wszyscy marynarze muszą zająć bojowe pozycje.

To nieprawdopodobne, jak monarchini przeżywa stratę męża

W dniu pogrzebu księcia Filipa zagrano go przez trębaczy morskiej piechoty w momencie spuszczania trumny z jego ciałem do grobu.

W tym dniu zabrzmiała również melodia „The Last Post”, która oznacza, że żołnierz odszedł na wieki.

Ceremonia pożegnania księcia Filipa była niezwykle wzruszająca. Uwagę widzów zwrócił wieniec złożony na trumnie zmarłego męża królowej.

Do wianku złożonego z białych kwiatów lilii, frezji, róż, jaśminu i groszku został dołączony liścik napisany przez samą królową:

Z wyrazami miłości, Elżbieta.

Widać, że królowa bardzo przeżywa śmierć swojego męża. Książę Filip i królowa Elżbieta II byli małżeństwem przez prawie 74 lata.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO