Ostatnie dni są dla rodziny królewskiej naprawdę trudne. Nie ma już z nami księcia Filipa. Książę Edynburga zmarł 9 kwietnia. Wieloletni małżonek królowej niedługo miał swoje obchodzić setne urodziny.

Po śmierci księcia Filipa pod pałacem Buckingham pojawiło się mnóstwo kwiatów i listów, które składali zrozpaczeni sympatycy rodziny królewskiej.

Ostatnie pożegnanie księcia Filipa będzie niezwykle wzruszające

W Wielkiej Brytanii od kilku już dni trwają przygotowania do ostatniej pogrzebu księcia Filipa. Uroczystości pogrzebowe zostały bardzo starannie zaplanowane.

Pochówek odbędzie się 17 kwietnia. Ze względu na pandemię koronawirusa a także ze względu na ostatnią wolę księcia Filipa pogrzeb odbędzie się w kameralnym gronie.

Książę Filip, królowa Elżbieta II/ instagram: theroyalfamily
Książę Filip, królowa Elżbieta II/ instagram: theroyalfamily
Książę Filip, królowa Elżbieta II/ instagram: theroyalfamily

Msza żałobna zaplanowana jest na 30 osób. Podobno książę Filip zostawił dokładne wytyczne co to swojego pogrzebu. Określił w nich nawet to, jak mają wyglądać stroje żałobników i w jakie trumnie ma zostać pochowany.

Okazuje się, że będzie bardzo ekologicznie, bo książę Filip pochowany zostanie w trumnie z wełny. Książę w swoją ostatnią podróż wyruszy samochodem, w którego projektowaniu sam uczestniczył. Już wiadomo, że będzie to zielony Jaguar Land Rover.

Pałac Buckingham podał kolejne szczegóły

Książę Filip przez całe swoje życie był związany z wojskiem, dlatego pragnął by jego pogrzeb miał również wojskowy charakter.

W dniu pogrzebu w kaplicy św. Jerzego rozbrzmi alarm bojowy, który upamiętni księcia Edynburga jako weterana wojskowego.

Królowa Elżbieta, książę Filip/ https://www.fakt.pl/
Królowa Elżbieta, książę Filip/ https://www.fakt.pl/
Królowa Elżbieta, książę Filip/ https://www.fakt.pl/

Alarm ten można usłyszeć na królewskich okrętach. Jego dźwięk oznacza „wszystkie ręce na pokład”, a w momencie jego wybrzmiewania wszyscy marynarze muszą zająć bojowe pozycje.

W dniu pogrzebu księcia Filipa zostanie on zagrany przez trębaczy morskiej piechoty w momencie spuszczania trumny z jego ciałem do grobu.

W tym dniu zabrzmi również melodia „The Last Post”, która oznacza, że żołnierz odszedł na wieki.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO