Jan Kobuszewski był wybitnym polskim aktorem. Mogliśmy go zobaczyć między innymi w takich produkcjach jak: „Barbara i Jan”, „Wojna domowa”, „Czterdziestolatek”, „Alternatywy 4”, „Graczykowie”, „Brunet wieczorową porą”, czy „Zmiennicy”.

Po raz ostatni w telewizji mogliśmy zobaczyć Jana Kobuszewskiego w 2010 roku. Aktor zagrał wówczas w filmie "Mała matura 1947". Oprócz ról w serialach i filmach, mogliśmy go również zobaczyć na deskach Teatru Kwadrat w Warszawie.

Minęły już dwa lata od odejścia Jana Kobuszewskiego

Jan Kobuszewski ożenił się z aktorką Hanną Zembrzuską. Byli oni cudowną parą, a ich małżeństwo zakończyło się śmiercią aktora. Byli razem 63 lata i mają córkę Marynę.

W ich związku nie zawsze było jednak idealnie. W 2016 roku przeżyli prawdziwy koszmar. Jan Kobuszewski musiał zmierzyć się z rakiem, którego na szczęście pokonał.

Jan Kobuszewski. Źródło: youtube.com
Jan Kobuszewski. Źródło: youtube.com
Jan Kobuszewski. Źródło: youtube.com

Jakiś czas później, w 2016 roku, jego żona zachorowała na nerki. Pani Hanna wymagała stałej opieki, ponieważ nie mogła nawet sama wstać z łóżka.

Wybitny aktor nie miał lekkiego życia

Wiele osób radziło Janowi Kobuszewskiego, by zatrudnił on opiekuna. Niestety emerytura aktora nie pozwalała na taki krok. Dostawał on zaledwie 1200 zł miesięcznie.

Jan Kobuszewski. Źródło: youtube.com
Jan Kobuszewski. Źródło: youtube.com
Jan Kobuszewski. Źródło: youtube.com

Fundacja Świętego Mikołaja zbierała potrzebne pieniądze na leczenie Hanny Zembrzuskiej. Wszystko wydawało się być pod kontrolą i wtedy choroba nowotworowa ponownie zaatakowała organizm Jana Kobuszewskiego.

Mężczyzna tym razem nie pokonał choroby i zmarł w Warszawie w swoim mieszkaniu. Miał 85 lat.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO