Dziś, 10 kwietnia 2021 roku, mija jedenasta rocznica katastrofy smoleńskiej. To właśnie w 2010 roku miała miejsce katastrofa samolotu Tupolew, w której zginęło 96 osób ważnych dla Polski, w tym także jej ówczesny prezydent, Lech Kaczyński, oraz jego małżonka, Maria.

Wiele osób wciąż nie może się pogodzić z odejściem bliskich osób. Na samą myśl o katastrofie mogą pojawić się łzy w oczach.

Mija jedenaście lat od katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 czasu polskiego samolot wojskowy Tu-154 rozbił się w Smoleńsku.

W tragedii zginęło 96 osób, a wśród ofiar byli także prezydent Lech Kaczyński oraz pierwsza dama, Maria Kaczyńska. Wskutek wypadku życie stracili też ważni polscy politycy, dowódcy Sił Zbrojnych RP i osoby związane z instytucjami państwowymi czy ministerstwami, a także ich osoby towarzyszące.

Katastrofa smoleńska/ https://wiadomosci.dziennik.pl/
Katastrofa smoleńska/ https://wiadomosci.dziennik.pl/
Katastrofa smoleńska/ https://wiadomosci.dziennik.pl/

Wszyscy pasażerowie samolotu zmierzali w ramach delegacji na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Jako przyczynę podaje się błędy popełnione przez załogę samolotu.

Prezydent Andrzej Duda złożył hołd wszystkim ofiarom

Z okazji 11. rocznicy katastrofy Smoleńskiej prezydent Andrzej Duda złożył wizytę na Wawelu i oddał hołd wszystkim zmarłym w wypadku.

Poruszające słowa prezydenta zmuszają do refleksji. Wspomina on, że politycy różnych ugrupować udali się do Smoleńska razem, towarzyszyło im poczucie jedności.

Głowa państwa zachęciła, by takie samo poczucie wspólnoty towarzyszyło teraz wszystkim Polakom. Prezydenta Andrzej Duda jest przekonany, że tego właśnie nam potrzeba w tych trudnych czasach. Ponadto zmarli w katastrofie na pewno by sobie tego życzyli.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO