Przed świętami wielkanocnymi minister zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosił kolejny lockdown, który miał potrwać do 9 kwietnia. Liczba zarażeń i zgonów jednak wciąż się utrzymuje, dlatego rządzący przedłużyli wprowadzone restrykcje do 18 kwietnia.

Wedle rządowego rozporządzenia, przedszkola i żłobki mają być zamknięte do 18 kwietnia. Jedynym wyjątkiem są dzieci, których rodzice pracują w sektorze medycznym lub w służbach mundurowych.

Luka w przepisach pozwoliła ominąć obostrzenia

Okazuje się jednak, że rządowe rozporządzenie ma pewną lukę prawną, dzięki której dyrektorzy mogą otwierać swoje placówki dla wszystkich dzieci.

Przedszkole. Źródło: Youtube TELEWIZJA POLKOWICE-LUBIN
Przedszkole. Źródło: Youtube TELEWIZJA POLKOWICE-LUBIN

Zdaniem specjalistów ustanowiony przez rząd przepis nie jest precyzyjny i nie wskazuje, że opieką w żłobkach i przedszkolach powinny być objęte jedynie „wybrane” dzieci.

Tysiące pracowników przedszkoli i żłobków pracują pomimo zakazu

Zdaniem radcy prawnego, Moniki Katarasińskiej, rząd nie sprecyzował przepisu i jest on bardzo chaotyczny. Wynika z niego, że jeśli do przedszkola lub żłobka uczęszcza choćby jedno dziecko, którego rodzice pracują w sektorze medycznym lub służbach mundurowych, to opieka nad nim rozszerza się automatycznie na wszystkie inne dzieci. Oznacza to, że zarówno „wybrane” dziecko, jak i pozostali członkowie grupy mogą brać udział w zajęciach.

Przedszkole. Źródło: Youtube Żłobek Gminny w Łopusznie
Przedszkole. Źródło: Youtube Żłobek Gminny w Łopusznie

Dyrektorzy żłobków i przedszkoli wykorzystali lukę prawną i otworzyli swoje placówki dla wszystkich dzieci. Myślicie, że poniosą konsekwencje? Zdaniem prawników, działają one zgodnie z prawem.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO