Kilka dni temu minister zdrowia, Adam Niedzielski, przedłużył obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Kompletny lockdown ma potrwać do 18 kwietnia.

Wiele osób boi się, że powtórzy się scenariusz z 2020 roku i lockdown zostanie przedłużony. Nie ma się jednak czym przejmować. Okazuje się, że część obostrzeń może być zniesiona jeszcze w kwietniu.

Kiedy rząd rozpocznie proces odmrażania gospodarki?

Jak informuje rzecznik rządu, proces odmrażania polskiej gospodarki prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec kwietnia.

W rozmowie z dziennikarzami Polsat News Piotr Muller zdradził, że w pierwszej kolejności zostaną otwarte żłobki, przedszkola i niektóre punkty usługowe.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio

Jest jednak pewien warunek, musi się zmniejszyć liczba zakażonych koronawirusem. Mimo obecnych restrykcji, wciąż przybywa wiele zarażeń, a lekarze w szpitalach zakaźnych są na skraju wytrzymałości.

Okazuje się, że nastąpi to szybciej, niż mogłoby się wydawać

Przypomnijmy, że w czwartek 8 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało opinię publiczną o rekordowej liczbie zgonów. W ciągu 24 godzin zmarło aż 954 osób chorujących na COVID-19.

Mogłoby się wydawać, że wprowadzony lockdown obniży liczbą zarażonych osób. Nic bardziej mylnego. 9 kwietnia potwierdzono aż 28 487 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Do tego zmarło aż 768 pacjentów.

Lekarze alarmują: liczba testów na koronawirusa jest niewystarczająca. Źródło: You Tube
Lekarze alarmują: liczba testów na koronawirusa jest niewystarczająca. Źródło: You Tube
Lekarze alarmują: liczba testów na koronawirusa jest niewystarczająca. Źródło: You Tube

Opinię publiczną zaskoczył optymistyczny scenariusz rzecznika rządu. Wielu osobom wydaje się, że lockdown zostanie jeszcze przedłużony, a na proces odmrażania gospodarki będziemy musieli jeszcze poczekać.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO