Pandemia kroonawirusa sieje zamęt na całym świecie. Większość państw szykuje się na trzecią falę wirusa i zapowiada kolejny lockdown.

Wiadomo, które sklepy pozostaną otwarte mimo lockdownu

Z ogromnym zagrożeniem dziś w największym stopniu mierzy się właśnie system ochrony zdrowia, który i tak ledwo wytrzymywał już wcześniej wielki napór pandemii.

Liczba zachorowań w Polsce z dnia na dzień była coraz wyższa, dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnego lockdownu.

Lockdown (Youtube)
Lockdown (Youtube)

Jak przekazał w środę17 marca Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia, od 20 marca w życie wejdą nowe obostrzenia. Zamknięte zostaną hotele. Jedynymi wyjątkami są noclegi w celach robotniczych i służbowych.

Lista otwartych punktów jest naprawdę długa

Ograniczono również działalność galerii handlowych. Zamknięte zostaną sklepy o powierzchni powyżej 2000 metrów kwadratowych. Otwarte będą sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Można również liczyć na to, że księgarnie, salony prasowe, sklepy zoologiczne, czy punkty z produktami budowalnymi wciąż zostaną otwarte.

Banki, pralnie, salony optyczne i salony fryzjerskie również będą funkcjonować w galeriach handlowych. Wyjątków jest więc naprawdę wiele.

Adam Niedzielski/screen YouTube @Janusz Jaskółka
Adam Niedzielski/screen YouTube @Janusz Jaskółka

Do 9 kwietnia Polacy nie będą również mogli pójść do kina, teatru, czy muzeum. Ponadto zamknięte będą również obiekty sportowe .

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO