Jak informuje serwis Interia, podczas spotkania z przedstawicielami sił zbrojnych prezydent Andrzej Duda otwarcie wyraził obawę dotyczącą możliwego zaostrzenia obostrzeń. Andrzej Duda przekonywa, że obecna sytuacja epidemiczna jest zła i priorytetem obecnie jest zapanowanie nad nią i niedopuszczenie do katastrofy.

Jak wyjaśniał prezydent, dzisiejsza liczba 25 tysięcy zakażeń to ogromna pula, a trzecia fala ewidentnie weszła w apogeum. Sytuacja ma pogarszać się z dnia na dzień.

Prezydent Andrzej Duda o sytuacji epidemicznej – „jest zła”. Andrzej Duda zdradził, że możliwe jest zaostrzanie obostrzeń!

Z ogromnym zagrożeniem dziś w największym stopniu mierzy się właśnie system ochrony zdrowia, który i tak ledwo wytrzymywał już wcześniej wielki napór pandemii. Andrzej Duda wyjaśnił, że trzeba zrobić wszystko, aby nie dopuścić do totalnego kryzysu.

„Za sytuację głęboko kryzysową, za sytuację, w której tracimy kontrolę nad przebiegiem pandemii, uważam sytuację, w której załamanie się systemu ochrony zdrowia, nie ma miejsc w szpitalach, nie ma gdzie przyjmować chorych, nie ma respiratorów” – powiedział, cytowany przez serwis Interia.

Andrzej Duda wyjaśnił, że najpewniej na dniach rząd podejmie decyzję o przywróceniu znacznie większych restrykcji nie tylko regionalnie, ale na terenie całego kraju. Komunikat w tej sprawie ma oficjalnie ogłosić premier Mateusz Morawiecki z szefem resortu zdrowia, Adamem Niedzielskim. Konferencja w tej sprawie odbędzie się w środę o godzinie 15.

Andrzej Duda/Youtube @Kancelaria Prezydenta
Andrzej Duda/Youtube @Kancelaria Prezydenta
Andrzej Duda/Youtube @Kancelaria Prezydenta

Jak informował portal "Życie": JUŻ W PRZYSZŁYM MIESIĄCU EMERYCI BĘDĄ MIEĆ POWODY DO RADOŚCI! SZYKUJĄ SIĘ REKORDOWO WYSOKIE PRZELEWY OD ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Przypomnij sobie: ZIMA WRÓCI DO POLSKI? POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA POTĘŻNE ZAMIESZANIE W POGODZIE. METEOROLODZY PRZEKONUJĄ, ŻE CZEKA NAS PRAWDZIWY KALEJDOSKOP

Portal "Życie" pisał również: CAŁA POLSKA PAMIĘTA SPRZED LAT PANA LOTTO! CO ROBI RYSZARD REMBISZEWSKI? GWIAZDOR POLSKIEJ TELEWIZJI ZMIENIŁ SIĘ CAŁKOWICIE. TRUDNO GO ROZPOZNAĆ

Pisaliśmy również o: EDYTA GÓRNIAK DUMNA Z UKOCHANEGO SYNA. ALLAN POCHWALIŁ SIĘ SWOIM WIELKIM TALENTEM I NIETYPOWĄ PASJĄ. DO SIECI TRAFIŁO ZASKAKUJĄCE NAGRANIE!