Jak podaje portal "Pikio", od 15 stycznia osoby powyżej 70 roku życia będą mogły umówić się na szczepienie na Covid-19 w ramach przejścia do etapu 1. Michał Dworczyk potwierdził również, że w tym etapie zostaną zaszczepione osoby powyżej 60 lat, choć w pierwszej kolejności szczepieni będą starsi seniorzy.

Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepienie na Covid-19/YouTube @WP

Już niedługo ruszą zapisy na szczepienia na Covid-19

Z zapowiedzi Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka wynika, że od 25 stycznia mają rozpocząć się szczepienia w ramach etapu 1. Zaszczepieni zostaną pensjonariusze i personel domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńcych oraz innych miejsc stałego pobytu, także służby mundurowe i Poacy po 60 roku życia.

Zapisać się na szczepienie będzie można od piątku 15 stycznia. Dotyczy to nie tylko osób przydzielonych do etapu pierwszego, ale także i wszystkich chętnych. Będzie to można zrobić "za pośrednictwem kanału internetowego - takie zgłoszenie przesłać” - powiedział Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk/ YouTube @KPRM
Michał Dworczyk/ YouTube @KPRM
Michał Dworczyk/ YouTube @Kancelaria Premiera

Choć zapisać będzie mógł się każdy, e-skierowanie trafi w pierwszej kolejności do osób, które ukończyły 70 lat. Skierowanie otrzymają oni w czasie wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub poprzez kontakt pod numer specjalnej infolinii Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989).

Oznacza to, że osoby powyżej 70 roku życia otrzymaują konretny termin zgłoszenia się na szczepienie na Covid-19. Michał Dworczy przypomniał, że szczepiona jest darmowa oraz, że nie będzie można jej przyjąć poza olejnością, jak miało to miejsce niedawno w przypadku atorów i osób ze świata mediów.

Skorzystacie z możliwości zaszczepienia się?

To też może cię zainteresować: Kilkaset tysięcy rodziców może dostać więcej pieniędzy na dzieci. Jeśli spełnią warunki, czekają ich spore podwyżki. Kto dostanie dodatkową gotówkę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tadeusz Rydzyk dostaje pieniądze od Ministerstwa Zdrowia. Dlaczego i na co resort przekazuje gotówkę duchownemu z Torunia

O tym się mówi: Dwuletnia Mia marzy o zrobieniu pierwszego kroku. Bez twojej pomocy jej się to nie uda