Niestety, Nowy Rok przyniesie Polakom podwyżki. Wśród nich znalazł się wzrost opłaty, która dotyczy niemal wszystkich obywateli. Już od 1 stycznia trzeba będzie zapłacić aż 264,40 złotych w skali całego roku. Warto jednak sprawdzić, czy w przypadku tej opłaty nie przysługuje nam zwolnienie z jej uiszczania. O co chodzi?

Oczywiście o opłatę abonamentową. Okazuje się bowiem, że suma abonamentu RTV od 2021 roku wzrośnie o kilka złotych. Jak informuje serwis Pikio, sama opłata za radio będzie wynosić 81 złotych w skali roku, jeśli zapłacimy od razu. Ci Polacy, którzy posiadają w domu dodatkowo telewizor będą musieli zapłacić jednak sporo więcej. Mowa dokładnie o 264,40 złotych, jeśli zdecydujemy się uiścić opłatę „z góry”. To spora suma!

Już od 1 stycznia wzrośnie abonament radiowo-telewizyjny. Podwyżka będzie odczuwalna dla naszego portfela

Warto jednak pamiętać, że możemy rozłożyć opłatę abonamentu RTV na raty. W tym przypadku za dwa miesiące zapłacimy 14,60 złotych, 21,60 złotych za kwartał czy 42,80 złotych za pół roku w przypadku radia i 47,50 zł za dwa miesiące, 70,60 zł za kwartał i 139,70 zł za półrocze w przypadku radia i telewizora. Zapłacenie z góry uprawnia jednak do 10 procent zniżki.

Warto pamiętać, że nawet jeśli mamy telewizję kablową to za abonament RTV zapłacić i tak musimy. W Polsce każda osoba, która posiada radio lub telewizor musi zarejestrować urządzenie do dwóch tygodni po zakupie, po czym regularnie opłacać abonament.

Jednak istnieje spora grupa Polaków, która jest zwolniona z obowiązku płacenia abonamentu. Są to osoby po 60 roku życia, które posiadają emeryturę mniejszą niż przeciętne wynagrodzenie w Polsce, inwalidzi z I grupą czy osoby niezdolne do pracy. To także osoby z dużą niepełnosprawnością, z trwałą bądź okresową niezdolnością do pracy, osoby niesłyszące i niewidome, a także bezrobotni.

To także kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi wraz z rodzinami, a także osoby z prawem do świadczeń finansowych w postaci zasiłków.

Telewizja/Pxhere
Telewizja/Pxhere
Telewizja/Pxhere

Jak informował portal "Życie": W POLSCE WRAZ Z 1 STYCZNIA POWSTANĄ NOWE MIASTA? BĘDZIE ICH AŻ DZIESIĘĆ! WŁADZE SAMORZĄDÓW OTRZYMAŁY JUŻ AKTY NADANIA PRAW MIEJSKICH OD PREMIERA

Przypomnij sobie: KIEPSKA ATMOSFERA W MIESZKANIU I UCZUCIE NIEPRZYJAZNEJ MOCY? TYCH PRZEDMIOTÓW LEPIEJ NIE TRZYMAĆ W DOMU! MAJĄ DAR PRZYCIĄGANIA ZŁEJ ENERGII

Portal "Życie" pisał również: JAK USUNĄĆ UPORCZYWE PLAMY BEZ USZKODZENIA TKANIN? TO DOPIERO SZTUKA! Z TYM ZMAGA SIĘ KAŻDA PANI DOMU. JEST NA TO KILKA PROSTYCH SPOSOBÓW

Pisaliśmy również o: CO KRYJE SIĘ WE WNĘTRZACH DOMU KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? PRAWDA WYSZŁA NA JAW. NIEWIELE OSÓB CHCIAŁOBY SIĘ TAM ZNALEŹĆ. NIEPOKOJĄCE ZNALEZISKA