Niestety, to już szóste ognisko tej groźnej wirusowej choroby w tym regionie Polski w 2020 roku. Tym razem mowa o gospodarstwie hodowlanym w miejscowości Kaniwola w województwie lubelskim. Sytuacja jest niepokojące.

Okres jesieni i zimy nie jest łatwym czasem dla hodowców drobiu i ptactwa. Powodem tego stanu jest migracja ptactwa na południe i kontakty pomiędzy dzikimi osobnikami a ptakami hodowlanymi. Ptasia grypa pojawiła się w mijającym już roku na fermach w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Niestety, groźna choroba znalazła się także w Polsce. Niestety, opanowała Lubelszczyznę i szóste jej ognisko znaleziono w powiecie łęczyńskim.

Ptasia grypa zaatakowała hodowlę kaczek na Lubelszczyźnie. To już szóste ognisko w tym roku. Sytuacja nie jest łatwa!

Niestety, zakażenie aż 11 340 kaczek rzeźnych w gospodarstwie na Lubelszczyźnie potwierdził już Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Lublinie.

„Stado liczyło 11340 kaczek rzeźnych, w tym padło kilka tysięcy. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwa stada o łącznej liczbie około 42 tys. sztuk ptaków – podała w komunikacie prasowym rzecznika wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka, cytowana przez serwis O2.

Co dalej z kaczkami, które zostały przy życiu? Niestety, całe stado musi zostać ubite, a potem w bezpieczny sposób zutylizowane, aby nie przeniosło się dalej na inne hodowle w regionie.

Wojewoda lubelski będzie także analizować dokumenty i przygotuje rozporządzenie na mocy którego właściciele zakażonych kaczek będą mogli starać się o właściwe odszkodowanie za poniesione straty majątkowe.

Kaczki/Youtube @Taj Ducks

Jak informował portal "Życie": EPISKOPAT NIE MA DOBREGO ZDANIA NA TEMAT OJCA TADEUSZA RYDZYKA? REDEMPTORYSTA MA POWODY DO NIEPOKOJU. JAK DALEJ POTOCZĄ SIĘ JEGO LOSY

Przypomnij sobie: NAGLE NA ŚWIATŁO DZIENNE WYPŁYNĘŁO NAGRANIE ZBIGNIEWA WODECKIEGO SPRZED 15 LAT! ODNALEŹLI JE BLISCY WIELKIEGO MUZYKA. JEGO TREŚĆ POWALA NA ŁOPATKI

Portal "Życie" pisał również: ILU DNI WOLNYCH OD PRACY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ W 2021 ROKU? PRACOWNICY MOGĄ LICZYĆ NA DOBRE WIEŚCI. JUŻ WIADOMO, KIEDY WYPADNĄ DNI WOLNE

Pisaliśmy również o: POLACY ZASKOCZENI NAJNOWSZYMI INFORMACJAMI ZE STRONY RZĄDU. DO KIEDY OBOSTRZENIA? W RADIU MINISTER ZDROWIA ZDRADZIŁ WSZYSTKO W PROGRAMIE NA ŻYWO