To bardzo ważne informacje dla osób urodzonych przed 1974 rokiem. Co takiego powinni wiedzieć wszyscy, którzy mają powyżej 46 lat? Ujawniamy całą prawdę!

Ważne informacje dla osób w wieku powyżej 46 lat

Portal Lelum podał do wiadomości informacje, które są istotne dla wszystkich urodzonych przed 1974 rokiem. W codziennym życiu oraz pogoni za kolejnymi celami zapominamy o tym, co globalnie jest bardzo ważne.

Co ważne – przed 1974 rokiem na świecie było aż o połowę mniej ludności na świecie. Okazuje się, że obecnie sytuacja jest coraz trudniejsza – przeludnienie jest coraz większe, a, jak podaje ONZ, codziennie rodzi się ponad 200 tys. osób.

Tłum. Źródło: Youtube WilnotekaLT
Tłum. Źródło: Youtube WilnotekaLT

Według obecnych szacunków ONZ liczba ludności na świecie to niemal 7,8 mld. Co więcej, jeśli będziemy rozmnażać się w obecnym tempie, do 2050 roku będzie aż 9,7 mld ludzi.

Za to przed 50 laty liczba ludności na świecie była o połowę niższa. Obecnie rodzą się średnio cztery osoby na sekundę, czyli 370 tys. osób w ciągu doby. Po odjęciu liczby tych, którzy umierają – na świecie dziennie jest o około 200 tysięcy osób więcej.

W Europie w ciągu ostatnich 70 lat przybyło 136% ludzi, a już np. w Afryce – 589%.

Dane zbierane przez Centralną Agencję Wywiadowczą pozwalają na wyszczególnienie liczby państw oraz ich ludności. Ostatnie statystyki pochodzą z lipca 2020 roku, są one jednak inne niż te, które podaje ONZ lub spisy powszechne.

Ludzie. Źródło: Youtube Maria Matuszkiewicz
Ludzie. Źródło: Youtube Maria Matuszkiewicz

Wszyscy urodzeni przed 1974 roku są osobami wyjątkowymi, ponieważ żyli w czasach, gdy na Ziemi było o połowę mniej ludzi. Liczba ludności przekroczyła 5 miliardów w 1987 roku, a już w 1999 było ponad 6 miliardów osób.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NA TĘ WIADOMOŚĆ CZEKAŁO WIELU UCZNIÓW. CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA WYDAŁA PILNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY MATUR I EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

O tym się mówi w Polsce: CZY CZĘŚĆ EMERYTÓW STRACI 500 PLUS DLA SENIORA? WSZYSTKO PRZEZ ZAPOWIADANĄ NA MARZEC 2021 WALORYZACJĘ. WAŻNE INFORMACJE DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: NAJNOWSZE DONIESIENIA MEDIÓW O SZCZEPIONCE. PREPARAT MA TRAFIĆ NA RYNEK JUŻ WKRÓTCE. KIEDY RUSZĄ SZCZEPIENIA? ZNANE SĄ JUŻ SZCZEGÓŁY PROGRAM SZCZEPIEŃ

Z życia gwiazd: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK UDZIELIŁA PIERWSZEGO WYWIADU PO STRACIE MĘŻA. WDOWA PO PIOTRZE WOŹNIAKU-STARAKU OPOWIEDZIAŁA O NAJTRUDNIEJSZYM CZASIE W ŻYCIU