Jak doskonale wiemy, od 28 grudnia do 17 stycznia w naszym kraju obowiązywać będzie narodowa kwarantanna. Co to dokładnie oznacza i jakie miejsca na ten czas postanowił zamknąć rząd?

Jak będzie wyglądać narodowa kwarantanna?

Nadal zamknięte pozostaną takie miejsca jak siłownie, teatry, kina, kluby fitness, biblioteki oraz restauracje, które będą mogły nadal świadczyć usługi na wynos. Ponadto od 28 zamknięte pozostaną także galerie handlowe. Na ich terenie normalnie pracować będą mogły sklepy spożywcze, budowlane, księgarnie, kwiaciarnie i apteki.

Zapomnieć możemy także o długo wyczekiwanych feriach. Od 28 grudnia do 17 stycznia wstrzymana zostanie działalność hoteli, za wyjątkiem hoteli pracowniczych. Wyjątkiem są pracownicy samolotów, zawodowi kierowcy oraz medycy, którzy będą uprawnieni do korzystania z hoteli.

Co natomiast z miejscami usługowymi?

Czy salony fryzjerskie oraz kosmetyczne muszą być przygotowane na ponowne zamknięcie i ogromne straty z tego tytułu? Jak się okazuje, właściciele takich miejsc mogą spać spokojnie, podczas narodowej kwarantanny będą mogli dalej świadczyć swoje usługi. Koniecznie będą musieli natomiast podporządkować się kilku obostrzeniom.

Jak się okazuje w salonach kosmetycznych, fryzjerskich, a także studiach tatuażu będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na jedno stanowisko, nie licząc pracowników salonu. Co więcej, poszczególne stanowiska muszą zostać oddzielone przegrodą lub też oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra.

Jak informował portal "Życie": TO DWA LATA, ODKĄD NIE MA Z NAMI WAŻNEJ KOBIETY TELEWIZJI POLSKIEJ. CHOĆ BYŁA SZEFOWĄ REDAKCJI TVP TO ZNANA BYŁA PRZEZ ZWIĄZEK Z DANIELEM OLBRYCHSKIM

Przypomnij sobie: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON

Portal "Życie" pisał również: KRZYSZTOF JACKOWSKI ZDRADZIŁ PORUSZAJĄCĄ WIZJĘ DOTYCZĄCĄ 2021 ROKU. CZY JEGO PRZEPOWIEDNIA SIĘ SPRAWDZI? MÓWIŁ O PREZYDENTURZE! PORAŻAJĄCE SŁOWA