"TVN24" podaje, że Tomasz Komenda pozna może w końcu wysokość zadośćuczynienia i odszkodowania, jakich żąda od Skarbu Państwa za bezprawne pozbawienie wolności na 18 lat. Najstraszniejsze jest to, że bestie, które dopuściły się potwornej zbrodni na Małgośi, dopiero teraz zostały za nią osądzone i skazane.

Strach pomyśleć, co by spotkało Tomasza Komendę, gdyby w Polsce obowiązywała kara śmierci

źródło: YouTube

Gdyby w Polsce obowiązywała kara śmierci za najcięższe zbrodnie, Tomasz Komenda mógłby już nie doczekać się uwolnienia...

Tomasz Komenda został skazany za niezwykle brutalną zbrodnię na młodziudkiej Małgosi. W toku śledztwa nie potwierdzono jednoznacznie, że jednym ze sprawców bestialskiego mordu i znęcania się, był Tomasz Komenda, a jednak za kratami spędził 18 lat mimo, że nigdy nie przyznał się do winy.

Za kratami nie miał możliwości kształcenia, zatrudnienia i zdobywania doświadczenia zawodowego. Nie było mu dane poznanie i oswojenie się z technicznymi nowinkami, rozwojem osobistym, czy poznawaniem ludzi mogących mieć na jego życie pozytywny i odświeżający wpływ.

Jak sam ciągle powtarza, przeżył tam piekło... Co działo się za więziennymi kratami? Co przeżywał i o czym myślał? Jaki fizyczny i psychiczny wpływ miała odsiadka na Tomasza Komendę? To wciąż badają i uzupełniają biegli sądowi, by ostatecznie "wycenić" straty, jakie poniósł przez te osiemnaście lat.

Choć proces w sprawie odszkodowania i zadośćuczynienia trafił na wokandę pod koniec lipca 2019 roku, sąd wciąż nie potrafi ustalić, jaką kwotę przyznać Tomaszowi Komendzie, który opuszczając więzienne mury, musiał życie zaczynać całkowicie od nowa, w zupełnie sobie nieznanej rzeczywistości. Bez wykształcenia, konkretnego zawodu i doświadczenia, bez przepracowanych lat pracy, za które otrzymywałby wynagrodzenie, pozbawiony godności i składek na świadczenie emerytalne - postanowił zawalczyć "o swoje".

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia opublikowało pilny apel do Polaków. Nie chodzi o koronawirusa

Zerknij tutaj: 30-letnia Paulina wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Kontakt się urwał, a policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach