Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express" wynika, że już w marcu 2021 roku wzrosnąć ma najniższe świadczenie emerytalne. Aby otrzymać to świadczenie należy spełnić dwa warunki: mieć odpowiedni staż pracy, a także zgromadzić odpowiednią ilość składek na koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Na ile więcej mogą liczyć sniorzy w przyszłym roku?

Wyższe świadczenia emerytalne

Co roku w marcu dochodzi do waloryzacji rent i emerytur. W 2021 roku seniorzy otrzymują najniższe świadczenie w kwocie 1250 zł. Oznacza to, że emerytura minimalna będzie wyższa od tegorocznej o 50 zł, a względem 2019 roku aż o 150 zł. Komu przysługuje emerytura minimalna?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca minimalne świadczenie tym seniorom, którzy mają za sobą 20-letni staż pracy (obejmujący okresy składkowe i nieskładkowe) w przypadku kobiet oraz 25-letni w przypadku mężczyzn, a także którzy ukończyli odpowiednio 60 i 65 lat.

ZUS/ YouTube @Zebrra TV
ZUS/ YouTube @Zebrra TV
ZUS/ YouTube @Zebrra TV

Emerytura w kwocie minimalnej przysługuje również matkom (w szczególnych przypadkach również ojcom), którzy co prawda nie wypracowali odpowiedniego stażu, ale wychowali co najmniej czworo dzieci.

Podwyższenie kwoty minimalnej emerytury, to dobra informacja dla wszystkich seniorów. Dlczego? Wypłacana co roku trzynastka stanowi równowartość najniższego świadczenia! Oznacza to, że zarówno emeryci, jak i renciści otrzymają trzynaste świadczenie w wysokości 1250 zł brutto.

Podwyżka kwoty minimalnej dotyczy tylko i wyłącznie tych emerytów, którzy urodzili się po 31 grudnia 1948 roku. Ma to związek z faktem, że byli oni ubezpieczeni na innych zasadach.

Senior/ YouTube @Biuro Reklamy Dziennik Zachodni"
Senior/ YouTube @Biuro Reklamy Dziennik Zachodni"
Senior/ YouTube @Biuro Reklamy Dziennik Zachodni

Co sądzicie o podwyżce kwoty emerytury minimalnej?

To też może cię zainteresować: Kolejna edycja WOŚP już się zaczęła. Jeden z przedmiotów podarowanych na aukcję robi furorę wśród licytujących. Kwota robi wrażenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lekarze przecierali oczy ze zdumienia widząc coś takiego. Przedmiot był w brzuchu pacjentki przez 17 lat

O tym się mówi: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed poważnym problemem, który zaszkodził wielu osobom na całym świecie. To gorsze niż pandemia koronawirusa