Już od nowego roku mocno zmienią się zasady, które obowiązują w ramach programu 500 plus. Warto więc, aby osoby zainteresowane programem zapoznały się ze zmianami oraz zanotowały w swoim kalendarzu kilka ważnych dat!

Bardzo ważne informacje!

Program 500 plus to jedna z inicjatyw, która została wdrożona w ramach programu wsparcia rodzin. Na samym początku wypłaty 500 plus uwarunkowane były od dochodów w rodzinie, jednak od 1,5 roku prawo do świadczenia uzyskała każda rodzina posiadająca dziecko, niezależnie od dochodów.

Jak informuje portal Lelum, już niebawem, bowiem od stycznia 2021 roku beneficjentów programu czekają jednak ważne zmiany. Okazuje się bowiem, że aby nie stracić świadczenia należy dopilnować kilku ważnych terminów!

Jak pamiętamy w połowie 2019 roku świadczenia zostały przedłużone automatycznie i świadczeniobiorcy nie byli zobowiązani do ponownego składania wniosków. W przyszłym roku jednak termin wpłynięcia wniosku do systemu jest wyznaczkiem tego czy i kiedy 500 plus zostanie wypłacone.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Wnioski o 500 plus będzie można składać już od 1 lutego 2021 roku, jednak wtedy uruchomiony zostanie jedynie internetowy system składania wniosków. Osoby, które chcą otrzymać świadczenie mogą wypełnić wniosek za pomocą platformy emp@tia oraz ePUAP.

Dwa miesiące później, bo 1 kwietnia możliwe będzie natomiast składanie wniosków stacjonarnie lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Jeśli wniosek zostanie złożony najpóźniej do 30 kwietnia, to do 30 czerwca zrealizowana zostanie pierwsza wypłata 500 plus. Jeśli natomiast wniosek wpłynie w maju, to wypłata nastąpi do końca lipca.

Jak informował portal "Życie": CZY CZEKA NAS TRZECIA FALA PANDEMII? NIEPOKOJĄCE WIEŚCI Z WIELU KRAJÓW. MATEUSZ MORAWIECKI MÓWI, ŻE POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA KAŻDĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MARYLA RODOWICZ JEST NIE TYLKO ZNANĄ PIOSENKARKĄ, ALE TAKŻE SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ! CZYM ZAJMUJĄ SIĘ DZIECI GWIAZDY

Portal "Życie" pisał również: WRACA SPRAWA NIEWIARYGODNIE WYSOKICH WYPŁAT DLA ARTYSTÓW! CZY BAYER FULL ORAZ BRACIA GOLEC OTRZYMALI JUŻ SWOJE ZAPOMOGI