Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Biznes Info", 500 plus na jedzenie ma pomóc znajdującej się w kryzysie branży gastronomicznej. Federacja Przedsiębiorców Polskich wyszła z inicjatywą zwolnienia z PIT i ZUS bonów na posiłki dla pracowników, co dałoby możliwość podniesienia sprzedaży w lokalach gastronomicznych.

500 plus na jedzenie

Pomysł Federacji Przedsiębiorców Polskich ma przynieść korzyść nie tylko branży gastronomicznej, która w związku z epidemią koronawirusa znalazła się w głębokim kryzysie, ale także całej gospodarce.

Jak tłumaczą przedstawiciele Federacji wprowadzenie bonów o wartości 560 zł miesięcznie na posiłki dla pracowników przyniosłoby 7,6 mld zł PKB więcje. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstałoby również 100 tys. nowych miejsc pracy.

Zwolniony z PIT i ZUS bon na posiłki dla pracowników, zdaniem przewodniczącego FPP Marka Kowalskiego pozwoliłby się odbić gospodarce w czasie wychodzenia z kryzysu wywołanego walką z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi w związku z nią ograniczeniami. Większy popyt na żywność to pieniądze nie tylko dla restauratorów, ale także dla producentów żywności.

YouTube

Doświadczenia innych krajów

Nie jest to rozwiązanie całkowicie nowe. Na wprowadzenie kart i bonów gastronomicznych zdecydowała się już Belgia. Z tych doświadczeń wynika, że ich wprowadzenie pozwoliło ustabilizować sytuację finansową branży restauracyjnej w kryzysowym czasi epidemii.

Nie tylko ograniczenie możliwości swobodnego działania sektora gastronomicznego, ale zdecydowanie mniejsza liczba klientów odbija się na sytuacji finansowej właścicieli restauracji i barów. Dzięki bonom na jedzenie dla pracowników miałyby one zapewnione stabilne źródło dochodów.

YouTube

Co sądzicie o takim pomyśle?

To też może cię zainteresować: Ceny karpia na Wigilię 2020 mogą zaskoczyć Polaków? Ile trzeba będzie zapłacić za kilogram tej ryby? W wielu sklepach nie kupimy żywego karpia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy czeka nas trzecia fala pandemii? Niepokojące wieści z wielu krajów. Mateusz Morawiecki mówi, że Polacy muszą być gotowi na każdą ewentualność

O tym się mówi: W Polsce dokonano niesamowitego odkrycia na skalę światową. Do tej pory nie wiedziano o istnieniu pewnej jaskini. To prawdziwy przełom