Jak informuje portal Biznes Info, już niebawem wchodzi w życie nowy zakaz, którego wprowadzenie, ma zgodnie z założeniami wpłynąć na poprawę jakości powietrza. Zakaz ten dotyczy na ten moment tylko województwa mazowieckiego i będzie obowiązywał od 1 stycznia 2021 roku!

Warto zapoznać się z zakazem!

Okazuje się, że zakaz dotyczy używania dmuchaw do liści. Zakaz ich używania ma spowodować obniżenie zawartości pyłów PM10 i PM2,5 oraz dwutlenku azotu, a także benzo(a)pirenu w województwie mazowieckim, a w szczególności w aglomeracji warszawskiej.

Do tej pory urzędnicy opierali się tylko i wyłącznie na apelach wystosowywanych do właścicieli nieruchomości, a także wspólnot oraz spółdzielni. Okazuje się jednak, że już od nowego roku nie będą to apele, a konkretne zakazy!

Od nowego roku wchodzi bowiem w życie mazowiecki Program Ochrony Powietrza, który ma znacząco zmniejszyć emisję szkodliwych związków do atmosfery. Na ten moment, realizacja programu jest zaplanowana od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2026 roku.

Kogo obowiązuje zakaz?

Warto tutaj zaznaczyć, że zakaz korzystania z dmuchaw do liści obowiązuje wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe, mieszkańców województwa mazowieckiego, służby, organy oraz inne podmioty, które znajdują się na terenie tego województwa.

Od 1 stycznia nie będzie zatem wolno używać nie tylko dmuchaw spalinowych, ale także elektrycznych. Zakaz ten obowiązuje wszystkie wykonywane za pośrednictwem dmuchaw czynności, takie jak zamiatanie chodników i trawników, usuwanie liści oraz pokosu trawy.

Osoby, które złamią karę muszą liczyć się z bardzo dotkliwymi karami. Jak się okazuje grzywna może wynieść od 500 do aż 5 000 złotych! Warto więc przestrzegać nowego przepisu, nie tylko ze względu na kary, ale przede wszystkim ze względu na dbałość o środowisko!

Jak informował portal "Życie": PIELĘGNIARKA POSTANOWIŁA POWIEDZIEĆ DOŚĆ I WYZNAŁA ZDUMIEWAJĄCĄ PRAWDĘ. JEJ WYPOWIEDŹ TO PRZTYCZEK W NOS DLA KORONASCEPTYKÓW. MOCNE SŁOWA

Przypomnij sobie: PRAWDZIWIE ZATRWAŻAJĄCA SYTUACJA POGOTOWIA WARSZAWSKIEGO. SPORZĄDZONO SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA W LICZBACH. TE DANE SĄ WRĘCZ NIE DO WIARY

Portal "Życie" pisał również: KRYSTYNA PAWŁOWICZ OPUBLIKOWAŁA DOŚĆ KONTROWERSYJNY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. WIELE OSÓB POCZUŁO SIĘ ZAŻENOWANYCH TYMI SŁOWAMI